На Діпропетровщині добігає кінця реалізація проєкту щодо сприяння правам жінок та дівчат з інвлідністю

На Діпропетровщині добігає кінця реалізація проєкту щодо сприяння правам жінок та дівчат з інвлідністю
20 Листопада 2023
Друкувати цю новину

На Дніпропетровщині добігає кінця реалізація проєкта «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах», який реалізували ГО «Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю “Океан добра ” та Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки ООН Жінки в України /UN Women Ukraine та Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги /Women’s Peace & Humanitarian Fund (WPHF) .

WPHF – це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використовування ключових можливостей миро будівництва.

Проєкт тривав чотири місяці, за які було налагоджено співпрацю з місцевими органами влади та сприяло залученню жінок з інвалідністю, матерів дітей з інвалідністю до процесів прийняття рішень. Організовано й проведено круглий стіл «Реалізація прав жінок та дівчат з інвалідністю в умовах війни», на якому обговорили особливості участі жінок/осіб з інвалідністю, мам дітей з інвалідністю у процесах прийняття рішень у Дніпропетровській області; особливості доступу жінок з інвалідністю до соціальних, медичних, освітніх та ін. послуг; гуманітарне реагування; захист прав жінок в громаді та області; проблеми жінок та дівчат з інвалідністю з ментальними порушеннями та їх інтеграція у суспільство. Учасниці та учасники виробили план спільних дій щодо покращення прав жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах у Дніпропетровській області.

П’ятеро жінок матерів дітей з інвалідністю, записались та проходять курси манікюру, перукаря у Фонді ”Професійний розвиток”.  Тетяна ПІДЗЮБАН, після круглого столу, прийняла участь у жіночому таборі лідерок, де пройшла навчання, дізналась про свої права, а потім, скориставшись цим – подала документи на безкоштовне навчання та отримала ваучер для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці, та буде здобувати спеціальність психолога.

В рамках реалізації проєкту 30 ти жінкам з інвалідністю та членам їх родин, жінкам похилого віку надано послугу тимчасового проживання в Центрі для ВПО ПОГ «Дніпровське учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих».

Проведено оцінку потреб жінок у Слобожанській та Новокадацькій громадах Дніпропетровської області. 50 жінок отримали послуги гарячого харчування (обіди). Крім того, 90 жінок з інвалідністю, серед яких і матері, що виховують дітей з інвалідністю, отримали сертифікати торгівельної мережі магазинів «АТБ» на продукти харчування та засоби гігієни.

За цей період послугу догляду отримали 50 жінок з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб. Вона полягає у наданні допомоги в самообслуговуванні особам, які частково або повністю втратили / не набули здатності до самообслуговування.

Проєкт «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах» вже завершено, усі активності виконано, – підсумовує голова ГО «Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю “Океан добра ” Ольга ВОЛКОВА, – багато унікальних жінок було залучено до проєкту, який допоміг їм реалізуватись. Проте наш Центр не припиняє своєї діяльності й шукає нові можливості для того, щоб продовжити допомагати людям з інвалідністю у ці складні часи. Щиро дякуємо усім, хто працював у даному проєкті і докладав зусиль, щоб ще більше жінок з інвалідністю отримали допомогу та не залишились осторонь. Велика подяка за фінансову підтримку Жіночому фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (Women’s Peace & Humanitarian Fund -WPHF), без якої не можливо було б втілити цей проект!”.

*******

Про Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF)

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 500 місцевих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 28 країнах світу, які постраждали від кризи.

#НАІУ#wphfund #UNSCR1325 #InvestinWomen #WomenRespond2Crises