Методичні рекомендації «Тактильні смуги – доступність відкритих громадських просторів для людей із порушеннями зору»

Методичні рекомендації «Тактильні смуги – доступність відкритих громадських просторів для людей із порушеннями зору»
8 Січня 2023
Друкувати цю новину

Методичні рекомендації «Тактильні смуги – доступність відкритих громадських просторів для людей із порушеннями зору» звернено насамперед до фахівців, які забезпечують доступність відкритих громадських просторів для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, а також до керівників та представників органів влади, державних і комунальних підприємств, установ та організацій, суб’єктів будівельної галузі та громадських об’єднань, які опікуються питаннями створення безбар’єрного середовища.

Вперше в Україні у такому обсязі розглянуто широке коло питань функціонування тактильних елементів доступності – наземних тактильних смуг, їх класифікації, а також норми і принципи побудови та використання систем тактильних смуг, помилки та штучно створені бар’єри під час облаштування простору наземними тактильними смугами тощо.

Видання засноване на приписах ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», розкриваючи низку аспектів ширше, ніж у нормативному документі. Воно стане у пригоді усім, хто забезпечує доступність відкритих громадських просторів для людей із порушеннями зору, викладачам та студентам ВНЗ різних спеціальностей – тифлопедагогам, фізичним терапевтам, архітекторам та ін. Методичні рекомендації зацікавлять також і самих людей з порушеннями зору.

Завантажити рекомендації можна за посиланням.

 

Рекомендації розроблено Житомирською обласною ГО людей з інвалідністю “Молодь. Жінка. Сім’я.» в рамках проєкту «Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю», який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Європейського форуму інвалідності та Християнської місії незрячих (СBM).