Конференція держав-учасниць Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю

17 Червня 2021
Друкувати цю новину

З 14 по 17 червня в Нью –Йорку триває 14 сесія Конференції держав-учасниць Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

Лариса Байда, представниця Національної Асамблеї людей з інвалідністю України бере участь у  заходах Конференції в складі офіційної делегації від України.

Вікторія Назаренко, Генеральний секретар Національної Асамблеї людей з інвалідністю відвідує заходи Конференції користуючись консультативним статусом НАІУ.

«Мої враження за ці дні роботи Конференції – відкритий діалог, багато інформації  про позитивний досвід країн в реалізації Конвенції, відвертість людей з інвалідністю при обговоренні різних питань, виступи представників офіційних делегації, які хочуть продемонструвати позитивну позицію своєї країни у вирішенні  того чи іншого питання. Беручи участь в одному з круглих столів, я почула виступ молодої жінки, яка розповідала про жахливе ставлення, яке вона пережила, коли її насильно помістили в психіатричну лікарню. При цьому був присутній представник держави”.

Інший учасник розповідав, як на собі до цього часу  відчуває всю нестачу  послуг на рівні громади, бо пересувається на колясці і як це ускладнює йому життя. 

“Багато виступаючих з числа громадських організацій людей з інвалідністю говорили про  обов’язковість виконання зобов’язань державою -учасницею Конвенції. Доки слухала виступаючих і чекала на свій виступ, то думала що існуючі бар’єри в багатьох країнах однакові, методи вирішення можуть відрізнятись, але скрізь при прийняття рішень, участь беруть люди з інвалідністю. Порівнювала з ситуацією з Україною і не завжди ці порівняння були на користь нашої держави» – Лариса Байда

 «Практично на всіх дискусіях мова йде  про участь людей з інвалідністю у формуванні політики, про залучення та включення до громах, про те, що жодне рішення не може прийматись без людей з інвалідністю, про те скільки ресурсів витрачають країни для впровадження Конвенції, про те, як виконують зобов’язання. Звичайно найбільш критичних питань прозвучало на Форумі громадських організацій. За підсумками Конференції ми проведемо зустріч  для членів НАІУ і звичайно висвітимо всі основні стратегічні питання, які прозвучали і подумаємо спільно, як працювати далі» – Вікторія Назаренко.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар