Інфографіка “Доступність та універсальний дизайн”

Інфографіка “Доступність та універсальний дизайн”
13 Грудня 2021
Друкувати цю новину

Три ключових підходи для реалізації прав осіб з інвалідністю відповідно до Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

 

Розумне пристосування

«Розумне пристосування означає внесення, коли це потрібно в конкретному випадку, необхідних і підхожих модифікацій та коректив, що не становлять непропорційного чи невиправного тягаря, для цілей забезпечення реалізації або здійснення особами з інвалідністю нарівні з іншими всіх прав людини і основоположних свобод»

Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю

У законодавстві України термін «розумне пристосування» вживається відповідно до Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Термін «розумне пристосування» застосовується у різних сферах для подолання бар’єрів, які виникають у конкретної людини.  Цей принцип спрямований на досягнення індивідуальної справедливості з урахуванням людської гідності та самостійності.  Відмова в розумному пристосуванні є дискримінацією.

 

изображение viber 2021 12 15 12 29 25 118

Завантажити у PDF форматі

 

Доступність

Доступність – забезпечення людям з інвалідністю доступу на рівні з іншими до фізичного оточення, транспорту, інформації, зв’язку, зокрема інформаційно- комунікаційних технологій і систем, а також до інших об’єктів та послуг відкритих, або таких що надаються населенню, як у міських та сільських районах.

Ланцюг доступності

Архітектура – Транспорт – Інформація – ІКТ – Комунікація – Послуги

 

изображение viber 2021 12 15 12 29 29 484

 

Завантажити у PDF форматі

Універсальний дизайн

Універсальний дизайн – це дизайн предметів, середовища, програм та послуг, покликаний зробити їх максимально придатними для використання усіма людьми без необхідності пристосування чи спеціального дизайну.

Сім принципів універсального дизайну

изображение viber 2021 12 15 12 29 31 909

 

Завантажити у PDF форматі

 

 

Інфографіку розроблено в рамках програми «Національне партнерство – узгоджена доступність».

Програма реалізується громадською спілкою «Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» за фінансової підтримки Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю за рахунок коштів Державного бюджету України.

  Категорія: