Приблизна кількість людей з інвалідністю у Донецькій та Луганській областях становить 372 000 осіб, і їх чисельність зростає внаслідок внутрішнього переміщення. Відтоді як місто Краматорськ стало обласним центром, внутрішньо переміщені жінки та чоловіки з інвалідністю, які проживають у Донецькій області, залежать від медичної та соціальної допомоги й адміністративних послуг, що надаються в Краматорську.
Сьогодні впродовж Форуму «Не залишити нікого осторонь: права жінок з інвалідністю» відбулася презентація результатів Ґендерного аудиту доступності послуг та обговорення рекомендацій для включення пріоритетів жінок з інвалідністю в місцеві програми та бюджет 2018 року.
Ґендерний аудит доступності послуг було проведено структурою ООН Жінки спільно з Національна Асамблея людей з інвалідністю України та Краматорською міською радою в 2017 році. Даний аудит визначив інформаційні та комунікаційні проблеми, а також архітектурні та інфраструктурні перешкоди, які обмежують доступ жінок з інвалідністю до державних послуг та призводять до їх соціальної ізоляції, відчуження та виключення.
Жінки та дівчата зазнають множинної дискримінації за ознаками ґендеру та інвалідності, що збільшує їх уразливість. Вони не мають доступу до медичних послуг та послуг сексуального та репродуктивного здоров’я, зазнають насильства та ґендерно упередженого розподілу ресурсів у домогосподарствах. Результати ґендерного аудиту будуть використані для розробки програм та бюджету на 2018 рік міста Краматорськ.
Аудит та захід відбулися в рамках спільної програми UNDP Ukraine / ПРООН в Україні-ООН Жінки «Відновлення управління та сприяння примиренню у громадах України, що постраждали від конфлікту», яка фінансується Європейським Союзом.
За інформацією UN Women Ukraine