Вікенд необмежених можливостей
03.12.2020 – 03.11.2024
Проєкт впроваджується за підтримки:
Контактні особи від НАІУ:
- Ольга Журбенкоol4ik444@ukr.net
Мета проєкту
- усвідомлення широким загалом актуальності питань доступності середовища та побудова сучасного суспільства, в якому хочеться жити кожному
Цілі ініціативи
- Покращення доступності закладів та послуг для відвідувачів з інвалідністю, у тому числі дітей.
- Залучення людей з інвалідністю та сімей з дітьми, у тому числі з дітьми, які мають інвалідність до активної участі в соціальному та культурному житті.
- Привернення уваги широкої громадськості до проблеми рівного доступу до закладів та послуг.
Вікенд проходив у форматі флешмобу, до якого долучилися кав’ярні, ресторани, театри, кінотеатри, музеї, торгово-розважальні центри, які робили своє середовище та послуги більш доступними та дружніми для відвідувачів з інвалідністю та сімей із малими дітьми, зокрема з дітьми з інвалідністю. Також протягом кількох днів (30 листопада – 3 грудня 2018 року) вони привертали увагу своїх відвідувачів до питань рівності в доступі до закладів та послуг через проведення тематичних заходів.
Мета ініціативи – привернути увагу до людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, чиї права порушуються через недоступні послуги та середовище. Вікенд необмежених можливостей започаткований агенціями Організації Об’єднаних Націй в Україні в 2017 році спільно з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України до Міжнародного дня людей з інвалідністю, який у всьому світі відзначають 3 грудня.
Загалом ініціативу підтримали понад 40 закладів, серед яких ресторан «Панська гуральня» та піцерія «Нью-Йорк Стріт» у Чернівцях, київські кав’ярні «Хармс», «Roll House», ресторани Діми Борисова «Остання Барикада» й «Chicken Kyiv», хаб «Місто змістів» у Вінниці, концертна зала в Одесі «Urban Music Hall», інклюзивний коворкінг «Доступна зайнятість» у Харківському міському центрі зайнятості, Національний музей імені Т.Шевченка, Педагогічний музей України, Київський академічний театр ляльок, кінотеатри «Жовтень» та «Мультиплекс», спільнота «Київ дружній до батьків і малюків», заснована Ольгою Мирцало, тощо. Усі доступні заклади та тематичні заходи можна побачити на інтерактивній карті.
«Цього року ми розширили географію ініціативи, і до нас долучилися окрім учасників з Києва ще з десяти областей (Чернівецької, Хмельницької, Херсонської, Харківської, Одеської, Львівської, Луганської, Донецької, Дніпропетровської та Вінницької). А тематичні заходи були доступними цього разу не лише для людей з інвалідністю, а й для сімей із маленькими дітьми», – кажеМарина Лебідь, ПРООН.
Практичні поради та критерії для закладів, які хочуть стати доступними та дружніми до людей з порушеннями слуху чи зору, тих, хто має труднощі з пересуванням, та для відвідувачів із малими дітьми, зібрано у тематичній брошурі. Критерії дружності було розроблено експертами Спільної Програми ПРООН, ВООЗ та МОП «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні».
Як зробити кіно й театральні вистави зручними для всіх продемонстрували Київський академічний театр ляльок, де показали виставу із супроводом жестовою мовою, й кінотеатр Multiplex SkyMall, де за підтримки інтерактивного каналу «Дивись як чути» сервісу MEGOGO показали фільм «Афера по-американськи» також з перекладом жестовою мовою.
Діти з порушеннями зору змогли відвідати екскурсію в Педагогічному музеї України, а відвідувачі київського винного бару Like a local’s ненадовго відчули обмеження одного з органів чуття і краще зрозуміли, з якими бар’єрами стикаються люди з інвалідністю кожного дня.
На підтримку Вікенду необмежених можливостей також було випущено музичний кліп з перекладом жестовою мовою гурту One Planet Orchestra, в якому знялися автор пісні, лідер гурту й посланець толерантності ПРООН Павло Вишебаба, письменник Любко Дереш, засновниця Molodiya Festival Наталя Шевчук та перекладачка жестової мови Наталя Кравцова. Кліп транслюватиметься в ефірі одного з національних ТБ.
Активності
Активності відсутні.