Мета проєкту
- розвиток нормативно-правового та міжвідомчого фундаменту системи раннього втручання шляхом створення Платформи політичного діалогу і проведення інформаційно-освітньої кампанії.
- В рамках проєкту НАІУ проведено інформаційно-просвітницьку кампанію «За раннє втручання»
Результати
- Створено Платформу політичного діалогу РВ, до складу якої увійшли наступні інституції: МОЗ, МОН, Мінсоцполітики, ЮНІСЕФ, НАІУ, БФ «Інститут раннього втручання», Фундація захисту прав дітей, Міжнародна організація SOFT Tulip, Європейська асоціація раннього втручання.
- Підписано Меморандум про спільні дії в рамках Платформи з представниками Уряду України, ЮНІСЕФ, НАІУ, БФ «Інститут раннього втручання», Фундації захисту прав дітей, Міжнародної організації SOFT Tulip, Європейської асоціації раннього втручання.
- Підготовлено тренінговий модуль з питань формування політики РВ, який отримав відповідне схвалення Комісії із спеціальної педагогіки науково-методичної Ради МОН України.
- Проведено тренінги з питань формування політики РВ для представників організацій-учасників Платформи, а також для представників місцевих адміністрацій в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Харківській областях.
- Проведено роботу над визначенням термінології та понятійного апарату у сфері РВ, зокрема проведено аналіз термінології, що використовується в сфері соціального захисту, освіти, охорони здоров’я України щодо послуг, підходів, видів допомоги дітям раннього віку з інвалідністю або порушеннями розвитку та їх сім’ям та співвіднесення їх із дотичними до концепції РВ.
- Проведено аналіз національних та міжнародних документів, що регламентують стандарти послуг у сфері РВ. Зокрема проаналізовано закордонну практику стандартизації послуг РВ, практику стандартизації послуг в соціальній сфері в Україні, а також практику нормотворчості в Україні. Підготовлено пропозиції та рекомендації щодо унормування послуг РВ.
- Проведено аналіз національних та міжнародних документів, що регламентують стандарти послуг у сфері РВ, підготовлено рекомендації щодо унормування цього питання в Україні.
- Створено робочі групи в Харківській, Закарпатській, Одеській та Львівській областях на виконання Розпорядження КМУ № 948-р від 14.12.2016 р. «Деякі питання реалізації пілотного проекту “Створення системи надання послуг раннього втручання” для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя».
Активності
Активності відсутні.
Вступ до НАІУ
Вам імпонує наша діяльність? Приєднуйтесь до організацій-членів Національної асамблеї людей з інвалідністю України!
приєднатися до НАІУ