Тема заходу «Інклюзивне гуманітарне реагування».
Участь у події взяли представники громадських організацій осіб з інвалідністю Чернівецької області, представники Благодійних фондів, міжнародних організацій та заступниця директора Департаменту соціального захисту Чернівецької обласної військової адміністрації.
Що робили?
Познайомилися. Розповіли про діяльність організацій, про виклики, з якими стикаємось, під час гуманітарного реагування. Ділилися позитивними історіями.
Валентина Добридіна, представниця Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Чернвецькій ОВА та очільниця ГО “Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю “ЛІДЕР” , в своїй презентації акцентувала увагу на головних викликах та перешкодах з якими стикаються громадські організації осіб з інвалідністю в гуманітарному реагуванні, про відсутність логістики та гуманітарну допомогу, яка не враховує людей з інвалідністю та людей старшого віку.
Також, були озвучені можливості і кроки, які потрібні для досягнення інклюзивності в гуманітарному реагуванні.
Це:
Залучення громадських організацій людей з інвалідністю на всіх етапах планування гуманітарного реагування
Тісна співпраця між організаціями, які надають гуманітарну допомогу в Україні
Постійне вивчення потреб бенефіціарів і аналіз ситуації
Продумати логістику надання адресної гуманітарної допомоги
Доступність інформації в альтернативних форматах (простою мовою, переклад жестовою мовою, роздрукований варіант).
Спільно з учасниками зустрічі домовились створити групу в інтернет мережі для оперативного реагування, швидкої комунікації та тісної співпраці. Де, кожна організація інформуватиме про можливості і потреби. Це допоможе нам об’єднатися, допомагати один одному, враховувати потреби усіх категорій громадян, реалізувати потрібні та важливі проекти.
Дякуємо усім учасникам зустрічі за активність, професійність та розуміння питань людей з інвалідністю.
Захід відбувся в рамках проєкту «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах», який реалізується Національна Асамблея людей з інвалідністю Україниза підтримки Структури ООН Жінки та Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги.
Ініціатива впроваджується за технічної підтримки UN Women Ukraine / ООН Жінки в УкраїніUN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні та за фінансування Women’s Peace & Humanitarian Fund Women’s Peace & Humanitarian Fund / Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), гнучкого і оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.
WPHF надає термінове фінансування місцевим жіночим організаціям громадянського суспільства (ОГС) в Україні. За технічної підтримки структури ООН Жінки WPHF фінансує жіночі організації та очолювані жінками ОГС для підтримки їх важливої на передовій діяльності, надання термінової гуманітарної допомоги жінкам-біженкам та внутрішньо переміщеним особам (ВПО), а також для захисту жінок та дівчат від сексуального та гендерно зумовленого насильства.
Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.
#НАІУ #wphfund #UNSCR1325 #InvestinWomen #WomenRespond2Crises