ВБОЛІВАЄМО за УКРАЇНУ! Разом з тим, перевіряємо ДОСТУПНІСТЬ об’єктів спортивної інфраструктури для вболівальників з інвалідністю!
29 Жовтня 2021
Поширити:
Нещодавно у Києві на НСК Олімпійському відбувся матч третього туру Ліги Чемпіонів-2021/22 Шахтар – Реал Мадрид.
Національна Асамблея людей з інвалідністю України на запрошення ФК “Шахтар” організувала похід на цей матч вболівальників з інвалідністю. Змогу відвідати матч отримали і люди на кріслах колісних, і з інвалідністю внаслідок порушенням зору. Після гри нам надійшло багато відгуків про отримані враження.
Шанувальники футболу зібралися в очікуванні перемоги команди Шахтар на НСК “Олімпійський”.
Пригоди наших вболівальників почались ще на шляху до стадіону.
«Як і більшість, ми скористались метрополітеном, щоб доїхати до стадіону»:- розказав Олег Полозюк, юрист НАІУ, що пересувається на кріслі колісному. “Але супровід воєнізованої охорони передбачено за Інструкцією лише до 20:00 год., а поєдинок стартував о 22:00, тому прийшлось покладатись на власні сили на станції «ВДНГ» та сили поліції, що хоча й нехотя, але допомогли на ескалаторі на станції «Олімпійська». На сходах підземного переходу допомогли колеги-вболівальники Шахтаря, аджє нас було видно по атрибутамі з логотипами команди і спрацювала солідарність ультрас. Зайшовши/заїхавши на стадіон ми скористались допомогою стюарда, щоб дістатись до потрібного сектора. Слід зазначити, що фахівці НАІУ брали участь у консультативній допомозі будівельникам та архітекторам під час реконструкції НСК “Олімпійський” в ході підготовки до ЄВРО – 2012, тому із частковим врахуванням наших пропозицій, стадіон став доступний настільки, наскільки на той час була технічна можливість це зробити”.
Хоча, питання повної доступності об’єкта залишається відкритим!
Перед матчем також завітали до вбиральні, яка теж оказалася частково доступна, оскільки чомусь не працювала защібка на дверях. Пожартували, що “чесним людям нема чого приховувати”, по черзі постояли перед дверима, поки кожен скористався кабіною.
Це що до фізичної ДОСТУПНОСТІ!
І ось нарешті та чарівна мить, коли прозвучала музика та комагнди з’явились на полі. Почалась феєрія футболу! Під час гри, наші незрячі та слабозорі колеги змогли скористатись прослуховуванням матчу через під’єднання до аудіо описового коментаря, про хвилі якого були попереджені напередодні при отриманні квитків.
Приємно було зустрітись зі старими друзями, з якими не бачились декілька років. Звичайно, гра була динамічна та, на жаль, драматична.. Але емоції все одно зашкалювали, ми вболівали за Шахтар до кінця матчу, вигукуючи гасла! Підтримаємо команду і в перемогах, і в поразках!
Вітаємо бажання та намагання ФК “Шахтар” створювати відповідні умови для ДОСТУПНОГО відвідування футбольних матчів вболівальниками з інвалідністю, зокрема забезпечення квитками – запрошеннями та послугою аудіо-описового коментування!
Вперше про послугу аудіо-описового коментування вболівальники з інвалідністю дізналися ще під час Євро-2012, коли на всіх приймаючих європейську першість стадіонах зазвучали голоси волонтерів, які у рамках УЄФА ЄВРО-2012 «Respect Inclusion – Football with No Limits» («Поважай безбар’єрність – Футбол без обмежень») пройшли спеціалізований тренінг з аудіо-описового коментування. Організатором тренінгу став CAFE і Національна Асамблея людей з інвалідністю України.
Аудіо описовий коментатор додатково описує важливу візуальну інформацію, наприклад, рухи, вирази обличчя, сам стадіон, дії, одежу, кольори та інші дрібниці, які необхідні для передачі зображення, місця проведення, самого матчу, якоїсь події та навколишнього середовища. Під час матчу коментатор більше уваги приділяє подіям на полі, аніж статистиці, тактиці або тривалим роздумам щодо попередніх дій того чи іншого футболіста.
У випадку з футбольним матчем «наживо», аудіо-описовий коментар гарантує те, що слабозорий або сліпий вболівальник (слухач) має повне уявлення про матч, а отже безпосередньо бере участь у грі та насолоджується матчем наряду з іншими фанами.
Ну а ми чекаємо на ПЕРЕМОГУ!!! 3 листопада, коли в Мадриді відбудеться матч 4-го туру групового етапу Ліги чемпіонів «Реал» – «Шахтар»!
Шановні колеги та друзі! Прийміть щирі святкові вітання з Різдвом Христовим та Новим роком! Рік, що минає, був нелегким, але саме завдяки вашій активній роботі, наполегливості та спільним зусиллям ми зробили багато для забезпечення прав людей з інвалідністю в гуманітарному реагуванні, просуванню інклюзії осіб з інвалідністю та людей старшого віку в суспільство та на рівні […]
20 грудня 2024 року в Коростенській громаді Житомирської області за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» відбувся навчальний семінар на тему: «Основні принципи взаємодії, комунікації та надання якісних послуг людям з інвалідністю». Захід організувала Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ). Мета заходу: допомогти учасникам краще зрозуміти, як правильно спілкуватися з людьми з інвалідністю; організовувати для них […]
19 грудня 2024 року відбулося засідання постійно діючої робочої групи з питань забезпечення прав осіб з інвалідністю в Пенсійному фонді України та його територіальних органах. На запрошення Пенсійного фонду України участь у заході взяла генеральний секретар Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Вікторія Назаренко. Під час засідання представили результати оцінювання роботи органів Пенсійного фонду щодо […]
Верховна Рада України ухвалила важливе рішення, яке запустить новий етап у системі визначення інвалідності. Законопроєкт №12178, підтриманий 259 голосами, передбачає ліквідацію Медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) з 1 січня 2025 року. На зміну МСЕК прийде сучасна система оцінювання повсякденного функціонування. У рамках цієї реформи уряд обіцяє значно спростити процедури визначення статусу інвалідності, завдяки скороченню бюрократичних етапів […]
Європейська Комісія підтвердила оновлення Стратегії прав осіб з інвалідністю, що діятиме до 2030 року. Ця стратегія спрямована на забезпечення рівних можливостей для всіх громадян ЄС, незалежно від їхніх фізичних можливостей. Про це повідомляє Європейський Форум інвалідності. Ключові напрями стратегії: Однією з важливих ініціатив є впровадження Європейської картки інвалідності, яка забезпечить взаємне визнання статусу інвалідності в […]
Рада Європейського Союзу нещодавно опублікувала рекомендації, спрямовані на поліпшення умов працевлаштування для осіб з інвалідністю в країнах-членах ЄС. У цих рекомендаціях наголошується на важливості створення інклюзивного ринку праці, який сприятиме рівним можливостям для всіх. Ключові рекомендації Ради ЄС: Що відзначає Європейський Форум інвалідності? Європейський Форум інвалідності (EDF) наголошує на важливості таких аспектів: Потреба у вдосконаленні […]