Українські біженці з інвалідністю в Німеччині: їх права та взаємодопомога

27 Липня 2022

Запрошення на другий вебінар в зумі 4 серпня

Німецьке відділення Handicap International запрошує українців з інвалідністю, які втекли до Німеччини, на (безкоштовний) обмін через зум.

Захід відбудеться 4 серпня з 16 до 18 години (Берлін), з перекладом німецькою, українською, російською, а також мовою жестів.

Ви можете зареєструватися на всіх трьох мовах за адресою:

Зареєструватися на безкоштовний онлайн-захід  я з перекладом німецькою, українською та російською мовами, включаючи мову жестів, можна за цим посиланням:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=xKH9Q_1OmkGnR0SNKHdz8LMyWRGGiTxIp6jNjDYWZa9UMzhaUVNGVkhGQjI2VlBPVjVZMkoyM0pMOS4u

У першому Зумі 22 червня, організованому Handicap International та ISL e.V., взяли участь понад 350 українських учасників. У чаті було поставлено понад сотню запитань. На багато з них можна було відповісти прямо – інформація щодо соціального права та важливі поради надійшли від профільного юриста, від досвідчених консультантів, а також від самих учасників.

Типові питання, наприклад:

  • “Я маю інвалідність третьої групи, мені потрібний протез: до кого мені звернутися?”
  • “У мене є стара машина і я хотів би повернутися з нею в Україну якнайшвидше: Чи маю я офіційно заявляти машину своєю власністю?”
  • “Моя дитина ходила в інклюзивний дитячий садок в Україні. Тепер вона має ходити до спеціальної школи для дітей з обмеженими можливостями. Хіба тут батьки не мають права вирішувати це за свою дитину?”

Handicap International працює для людей з інвалідністю на міжнародному рівні, а також у Німеччині. ISL e.V. або «Представництво інтересів для самостійного життя» — це об’єднання людей з інвалідністю, які працюють відповідно до принципів «Рівний рівному» та «Нічого про нас без нас» та віддані реалізації права на самостійне життя.

Обидві організації також підтримують переселенців-інвалідів з України через платформу www.hilfsabfrage.de – у пошуку житла та транспортуванні їх до Німеччини.  Вже наприкінці квітня вони брали участь у першій зустрічі німецьких організацій людей з інвалідністю з НАІУ.

Обидві організації наразі реалізують спільний проект зі створення мережі та підтримки українців у Німеччині. Тут також вітаються українці, котрі хочуть вести мережеву чи політичну роботу за права людей з інвалідністю.

Статтю про перший обмін 22 червня 2022 можна знайти тут:

https://kobinet-nachrichten.org/2022/06/23/reger-austausch-mit-gefluechteten-und-viele-fragen/

Схожі новини

Всі новини

Вступ до НАІУ

Вам імпонує наша діяльність? Приєднуйтесь до організацій-членів Національної асамблеї людей з інвалідністю України!
приєднатися до НАІУ