У Житомирі пройшов Круглий стіл з питань дотримання прав жінок з інвалідністю
31 Травня 2021
Поширити:
28 травня ̶ Міжнародний день здоров’я жінок. Рішення щодо вшанування цього дня було прийнято 28 травня 1987 року під час V Міжнародної наради з питань жіночого здоров’я у Коста-Ріці. З того часу щорічно в світі відзначається ″Міжнародний день здоров’я жінок″.
Цей день покликаний нагадувати усім, що здоров’я жінки має величезне значення для будь-якої нації, адже турбота про жінку – впевненість у майбутньому.
У Житомирі пройшов Круглий стіл з питань дотримання прав жінок з інвалідністю. Захід відбувся в рамках проєкту «Різноманіття. Рівність. Єдність», який реалізовує «ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» за підтримки Українського жіночого Фонду та фінансування Уряду Канади.
Житомирська обласна громадська організація людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я.» підтримала діяльність проєкту в області.
З вітальним словом виступив заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації Віктор Градівський, який розповів про значимість здоров’я жінок в кожній родині, як було започатковано відзначення Міжнародного дня здоров’я жінок у світі та про підтримку ООН.
Керівник міського мамологічного центру, лікар – онкохірург Микола Міненко розповів про важливість профілактичних оглядів жінок, а також про проблеми, які можуть виникати у жінок, якщо вчасно не звернутись до лікаря.
Депутатка Житомирської міської ради, лідерка міжфракційного об’єднання «Рівні можливості» Людмила Янушевич розповіла про мету об’єднання та завдання, які ставлять перед собою новообрані депутатки. Про важливість гендерного бюджетування під час формування міського бюджету.
Директор департаменту соціального захисту Вікторія Краснопір, говорила про співпрацю з жіночими і батьківськими громадськими організаціями. Про створення центру денного догляду для молоді з інвалідністю, та перспективи створення центру 18+. Про проблеми жінок з інвалідністю в місті, про подолання фізичних бар’єрів.
Головна архітекторка міста Ольга Бронштейн, окреслила перспективи створення безперешкодного доступу в громадських просторах міста. Про об’єкти культури, медицини, тротуари, туалетні кімнати, які після реконструкції стали архітектурно доступними для всіх жінок.
Представниці громадських організацій Наталія Тарасенко, Оксана Давиденко, Світлана Бурківська говорили про дослідження щодо надання та отримання медичних послуг жінками в медичних закладах міста та області. Про гендерні дослідження та головні завдання діяльності жіночих депутатських груп. Про важливу роль, яку відіграють жіночі об’єднання в територіальних громадах.
Жінки ділилися своїми досягненнями, змінами, перспективами на майбутнє.
Протягом зустрічі учасники круглого столу змогли поставити запитання та отримати відповіді.
Під час зустрічі ми говорили, як про досягнення так і про проблеми жінок в питаннях отримання якісних медичних послуг. Проблеми виходу з власного помешкання, користування громадським транспортом та інфраструктурою міста. Про проблеми працевлаштування жінок з інвалідністю. Та можливість створення центру денного перебування 18+, що є найбільшою мрією батьків молоді з інвалідністю міста.
Головне поставити собі мету і йти до неї долаючи різні перешкоди.
В умовах війни питання безпеки стає життєво важливим для кожного. Але чи дійсно заходи безпеки доступні для всіх? Чи всі можуть евакуюватися у разі небезпеки, почути сигнали повітряної тривоги або отримати інформацію про загрозу? Саме ці питання обговорювались під час дводенного тренінгу для тренерів з інклюзивної безпеки для людей з інвалідністю. Захід організувала Національна Асамблея […]
Дискусія на тему “Про діабет без фатальних помилок” щодо ролі ЗМІ у поширенні достовірних (науково обґрунтованих) знань про діабет. Презентовано YouTube канал Української діабетичної федерації “Ти не один” та “Школу діабету для журналістів та блогерів”, тема першого випуску до Всесвітнього дня нирки “Захистіть серце та нирки: дізнайтеся, чому діабет значно підвищує ризик серцевих захворювань та […]
Відео за посиланням: https://cdnapisec.kaltura.com/p/2503451/embedPlaykitJs/uiconf_id/49754663?iframeembed=true&entry_id=1_46hoxars&config[playback]={%22audioLanguage%22:%22en%22}&config[ui]={%22locale%22:%22en%22}&kalturaStartTime=2
Європейський Союз не дотримується власних зобов’язань щодо забезпечення прав працівників з інвалідністю. Це стало основним висновком експертів ООН, які заслухали свідчення від організацій людей з інвалідністю, зокрема Європейського форуму інвалідності (EDF). У рамках перегляду виконання ЄС Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю експерти висловили стурбованість недостатнім рівнем інклюзивності у європейських інституціях. На основі отриманих […]
10 березня 2025 року, у Києві стартував дводенний тренінг для тренерів (Training of Trainers, TOT) з інклюзивної безпеки для людей з інвалідністю. Захід організований Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України та проходить у межах проєкту “Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для внутрішньопереміщених осіб (ВПО), репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні”. Під час війни […]
11-12 березня 2025 року Комітет ООН з прав людей з інвалідністю перегляне відповідність Європейського Союзу (ЄС) Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Це частина регулярного процесу моніторингу виконання міжнародних зобов’язань. Що відбуватиметься під час перегляду? Протягом двох днів у Женеві відбудуться публічні слухання між представниками ЄС та експертами Комітету. Вони аналізуватимуть політику ЄС щодо […]