У Житомирі пройшов Круглий стіл з питань дотримання прав жінок з інвалідністю
31 Травня 2021
Поширити:
28 травня ̶ Міжнародний день здоров’я жінок. Рішення щодо вшанування цього дня було прийнято 28 травня 1987 року під час V Міжнародної наради з питань жіночого здоров’я у Коста-Ріці. З того часу щорічно в світі відзначається ″Міжнародний день здоров’я жінок″.
Цей день покликаний нагадувати усім, що здоров’я жінки має величезне значення для будь-якої нації, адже турбота про жінку – впевненість у майбутньому.
У Житомирі пройшов Круглий стіл з питань дотримання прав жінок з інвалідністю. Захід відбувся в рамках проєкту «Різноманіття. Рівність. Єдність», який реалізовує «ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» за підтримки Українського жіночого Фонду та фінансування Уряду Канади.
Житомирська обласна громадська організація людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я.» підтримала діяльність проєкту в області.
З вітальним словом виступив заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації Віктор Градівський, який розповів про значимість здоров’я жінок в кожній родині, як було започатковано відзначення Міжнародного дня здоров’я жінок у світі та про підтримку ООН.
Керівник міського мамологічного центру, лікар – онкохірург Микола Міненко розповів про важливість профілактичних оглядів жінок, а також про проблеми, які можуть виникати у жінок, якщо вчасно не звернутись до лікаря.
Депутатка Житомирської міської ради, лідерка міжфракційного об’єднання «Рівні можливості» Людмила Янушевич розповіла про мету об’єднання та завдання, які ставлять перед собою новообрані депутатки. Про важливість гендерного бюджетування під час формування міського бюджету.
Директор департаменту соціального захисту Вікторія Краснопір, говорила про співпрацю з жіночими і батьківськими громадськими організаціями. Про створення центру денного догляду для молоді з інвалідністю, та перспективи створення центру 18+. Про проблеми жінок з інвалідністю в місті, про подолання фізичних бар’єрів.
Головна архітекторка міста Ольга Бронштейн, окреслила перспективи створення безперешкодного доступу в громадських просторах міста. Про об’єкти культури, медицини, тротуари, туалетні кімнати, які після реконструкції стали архітектурно доступними для всіх жінок.
Представниці громадських організацій Наталія Тарасенко, Оксана Давиденко, Світлана Бурківська говорили про дослідження щодо надання та отримання медичних послуг жінками в медичних закладах міста та області. Про гендерні дослідження та головні завдання діяльності жіночих депутатських груп. Про важливу роль, яку відіграють жіночі об’єднання в територіальних громадах.
Жінки ділилися своїми досягненнями, змінами, перспективами на майбутнє.
Протягом зустрічі учасники круглого столу змогли поставити запитання та отримати відповіді.
Під час зустрічі ми говорили, як про досягнення так і про проблеми жінок в питаннях отримання якісних медичних послуг. Проблеми виходу з власного помешкання, користування громадським транспортом та інфраструктурою міста. Про проблеми працевлаштування жінок з інвалідністю. Та можливість створення центру денного перебування 18+, що є найбільшою мрією батьків молоді з інвалідністю міста.
Головне поставити собі мету і йти до неї долаючи різні перешкоди.
З глибоким жалем повідомляємо, що 17 квітня 2025 року пішла з життя Тетяна Баранцова — правозахисниця, засновниця організації «Амі-Схід», урядова уповноважена з питань інвалідності, представниця Національної Асамблеї людей з інвалідністю України у Луганській області. Тетяна була незмінним голосом людей з інвалідністю в Україні, натхненником та рушійною силою інклюзивних ініціатив. Людиною, яка завжди ставила на перше […]
Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) розглянула доопрацьовані технічні вимоги до вагонів метрополітену, надані КП «Київський метрополітен», і повідомляє, що більшість попередніх рекомендацій, викладених у листі НАІУ від 28.10.2024, були враховані. Зокрема, НАІУ запропонувала уточнити габарити вільного проходу між вагонами, щоб забезпечити безбар’єрне пересування для всіх пасажирів, включаючи людей з інвалідністю. Рекомендовано встановити мінімальні […]
42-річний Андрій, мешканець Рожищенської громади, живе з постійним болем у нозі після серйозної аварії. Навіть знайоме середовище власного будинку , яке має бути комфортним для пересування, щодня створює виклики для чоловіка. І без допоміжних технологій для пересування звичні побутові дії стають майже неможливими. Від проєкту “Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для ВПО, репатріантів, ветеранів […]
Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) надала офіційну позицію щодо проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення фонду муніципального (соціального) орендного житла», ініційованого Міністерством розвитку громад та територій. НАІУ підтримує ініціативу, проте звертає увагу на необхідність урахування потреб найбільш уразливих категорій населення, зокрема людей з інвалідністю, сімей з дітьми з […]
Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) звернулася до представництва компанії McDonald’s в Україні із закликом до фахової співпраці у сфері безбар’єрності. Попри формальне впровадження елементів доступності у нових закладах мережі, фахівці НАІУ зафіксували низку порушень, які не лише не відповідають чинним будівельним нормам, а й створюють нові бар’єри для маломобільних груп населення. Зокрема, проблеми […]
Проєкт “Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для ВПО, репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні” продовжує свою важливу місію, надаючи допомогу тим, хто цього найбільше потребує. Історія пані Наталі: новий шлях до самостійності Пані Наталя нещодавно переїхала до Опішнянської громади, де тепер мешкає у великій родині свого брата, де виховуються дві племінниці-підлітки. Жінка мріяла […]