Рівний доступ: Ресурсний центр НАІУ консультує установи та організації щодо вдосконалення безбар’єрного простору 

9 Липня 2025

Фахівці Національної Асамблеї людей з інвалідністю України продовжують активно надавати консультації  державним і комунальним установам при дослідженні об’єктів транспортної інфраструктури, офісного і житлового сектору щодо їх відповідності вимогам доступності для маломобільних верств населення. Таку роботу експерти НАІУ здійснюють на прохання цих організацій, у межах діяльності Ресурсного центру Асамблеї.

На думку експертів з доступності НАІУ Юрія Васильченка та Євгена Свєта, особливої уваги до дотримання норм доступності потребують споруди і заклади, які люди з інвалідністю відвідують регулярно. До них належать метрополітен, із яким експерти НАІУ продовжують роботу, підрозділи Пенсійного фонду, управління соціальної та ветеранської політики міста Києва, державні установи. 

Серед структур, які звертаються за консультаціями до НАІУ, – Офіс Генерального прокурора України. Керівництво Офісу попросило експертів Асамблеї провести дослідження території та офісних будівель щодо їх доступності для працівників і відвідувачів з інвалідністю до НАІУ. Експерти Асамблеї вивчили стан об’єктів і надали рекомендації щодо заходів із фізичної, цифрової, інформаційної безбар’єрності, які необхідно провести на них задля поліпшення доступу. Фахівці НАІУ також ініціювали розроблення політики доступності Офісу Генерального прокурора, порадили, серед іншого, усунути бар’єри для облаштування робочих місць, адаптувати офіційний сайт до стандартів WCAG 2.1, впровадити відеозв’язок із титрами та переклад жестовою мовою, публікувати документи відомства спрощеною мовою, адаптувавши їх для людей з порушенням зору і слуху.

На прохання Управління соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації експерти НАІУ провели огляд та підготували схеми з облаштування пандуса у дитячій бібліотеці №16 на вул. Празькій. А також здійснили виїзди до  двадцяти багатоквартирних житлових будинках району, які були обладнані засобами доступності: пандусами, апарелями, підйомниками. Підрядникам та представникам управителя надали  рекомендації щодо можливостей поліпшити існуючі конструкції, зробивши їх зручнішими для користування людей з інвалідністю. Експерти НАІУ також порадили, які саме варіанти забезпечення безбар’єрного доступу, на їх думку, було б доцільно використовувати під час реконструкції інших об’єктів. 

 Фахівці НАІУ планують продовжувати надавати консультаційну допомогу зацікавленим організаціям шляхом проведення аудиту середовища, розробки та впровадження проєктів безбар’єрності, поєднуючи експертизу, практичні рішення і громадянську активність. 

Цей матеріал став можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю Моментум Вілз фор Хьюменіті i не обов’язково відображає погляди USAID або Уряду США.

Схожі новини

Всі новини

Вступ до НАІУ

Вам імпонує наша діяльність? Приєднуйтесь до організацій-членів Національної асамблеї людей з інвалідністю України!
приєднатися до НАІУ
ukУкраїнська