Разом за права людей з інвалідністю за міжнародними стандартами!

25 Листопада 2024

Декада прав осіб з інвалідністю

25 листопада 2024 року, на Львівщині в Західному реабілітаційно-спортивному центрі Національного комітету спорту інвалідів України в рамках проведення Табору для лідерів та лідерок організацій осіб з інвалідністю – членів і партнерів НАІУ з адвокатування прав людей з інвалідністю в гуманітарному реагуванні відбулися тематичні простори, присвячені питанням гарантій для людей з інвалідністю в Конвенції ООН про права людей з інвалідністю та зауважень Комітету ООН з прав осіб з інвалідністю до державної політики України у сфері прав цієї категорії населення.

Захід, організований Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (НАІУ) в рамках реалізації проєкту «Розширення участі людей з інвалідністю та організацій, які їх представляють, у реагуванні в Україні» за підтримки ВООЗ, приурочений до Декади прав осіб з інвалідністю, яка триватиме з 25 листопада до 4 грудня 2024 року.

Основні завдання проведення Табору: 1) провести низку тематичних просторів; 2) обговорити Заключні зауваження Комітету ООН з прав осіб з інвалідністю щодо об’єднаних другого і третього періодичних звітів України про виконання Конвенції про права осіб з інвалідністю, а також поточну ситуацію з правами цієї категорії населення в Україні; 3) підготувати пропозиції та рекомендації стосовно вирішення проблем, на яких акцентовано Комітетом у вказаних Заключних зауваженнях, а також супутніх проблемних питань, з метою подальшої підготови на їх основі Посібника для органів влади та громадських організацій щодо імплементації рекомендацій Комітету, викладених у Заключних зауваженнях.

Сьогоднішній день започатковує важливі дискусії та обговорення стосовно прав людей з інвалідністю, можливостей та викликів у їх реалізації, а також перспектив покращення ситуації.

Відкрила тематичні простори вступним словом генеральний секретар НАІУ Вікторія Назаренко:

«Декада прав осіб з інвалідністю — це не лише нагода акцентувати на важливості рівності, але й окреслити конкретний план дій з подолання перешкод на шляху до рівноправного та гідного життя людей з інвалідністю в нашому суспільстві. Ми разом маємо можливість змінювати систему на краще. Це вкрай необхідно в сучасних воєнних умовах”, — зазначила Вікторія Назаренко.

Програма першого дня була насиченою: обговорювалися ключові аспекти Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю в контексті гарантій для людей цієї категорії та вимог до держави; механізм її імплементації та звітування про вжиті заходи; основні положення та заклики Заключних зауважень Комітету ООН з прав осіб з інвалідністю щодо об’єднаних другого і третього періодичних звітів України про виконання Конвенції.

Наскрізним питанням стало залучення людей з інвалідністю, зокрема і через їх представницькі організації, до ухвалення рішень, що прямо чи опосередковано їх стосуються. У цьому контексті учасниця семінару, голова однієї з регіональних організацій, поділилася своїм досвідом:

«Ми часто стикаємося з тим, що державні інституції недостатньо враховують потреби людей з інвалідністю. Але саме завдяки таким заходам ми маємо змогу разом знаходити шляхи вирішення наших проблем»— додала вона.

Завтра буде продовження дискусій та обговорень.

Схожі новини

Всі новини

Вступ до НАІУ

Вам імпонує наша діяльність? Приєднуйтесь до організацій-членів Національної асамблеї людей з інвалідністю України!
приєднатися до НАІУ
ukУкраїнська