Проєктна діяльність дала свої результати

13 Листопада 2023

Знаєте, є таке поняття, як окриленість? Іноді це внутрішнє відчуття, бодай тимчасове, але справжнє – відчуття того, що комусь до тебе не байдуже, що ти можеш отримати підтримку. Приблизно так відгукуються люди, котрі відчули конкретну підтримку в рамках проєкту, що його з липня по жовтень 2023 року реалізувала громадська організація «Ініціативи Слобожанщини».

Проєкт під назвою «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах» було реалізовано «Ініціативами Слобожанщини» спільно з ГС «ВГО Національна Асамблея людей з інвалідністю України» за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (Women’s Peace & Humanitarian Fund -WPHF).

WPHF – це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використовування ключових можливостей миробудівництва.

В рамках проєкту допомогу в Сумах отримали жінки і дівчата з інвалідністю, жінки 60+, матері дітей з інвалідністю – ті, кому зараз особливо складно. І дуже цінно, що допомога була своєчасною та різноманітною.

Так, суттєвою підтримкою для багатьох жінок із вразливих груп населення стала гуманітарна допомога у вигляді наборів продуктів харчування та засобів особистої гігієни, якими було забезпечено 90 жінок.

Проте, психологічна допомога та навчання були не менш важливими!  Адже кажуть, що людині ліпше дати вудку, ніж рибку. Тож важко переоцінити освітні вебінари, які проводили фахівці, щоб підвищити обізнаність щодо використання сучасних гаджетів та їх мобільних застосунків. Як отримати електронні послуги через портал «ДІЯ»? Як створити електронно-цифровий підпис? Скористатися інтернет банкінгом та мобільним банкінгом? Як замовити їжу чи ліки онлайн? Про це і не тільки йшлося на вебінарах, де жінки, дівчата з інвалідністю могли отримати практичні навички.

Під час спілкування з психологинею Мариною Кісліциною жінки, яким доводиться бути сильними у важких обставинах, почули багато для себе нового і корисного про те, звідки беруться емоції і як ними управляти. А вебінар з психологинею Вікторією Ратєєвою познайомив учасниць з поняттям «синдром емоційного вигоряння», основними його причинами та симптомами; навчив технік саморегуляції емоційних станів та як вигорянню протистояти…

Крім того, реалізуючи проєкт і враховуючи реалії війни, ГО «Ініціативи Слобожанщини» провела Інформаційно-просвітницький захід офлайн «Як діяти під час вибухів, коли влучила ракета в житловий будинок. Що потрібно знати про мінну небезпеку та як вберегтися від неї». Представники ДСНС, зокрема,  розповіли учасницям та учасникам заходу, які бувають вибухонебезпечні предмети, як їх розпізнати і як з ними поводитись.

Було й мотиваційне навчання для тих жінок, хто має лідерські задатки та прагне їх розвивати.

«Ми дуже тішимося, що завдяки проєкту вдалося хоча б певною мірою покращити становище жінок з інвалідністю різних нозологій: з ураженнями опорно-рухового апарату, з порушеннями зору, самотніх жінок поважного віку, круглих сиріт тощо, – говорить співзасновниця Громадської організації людей з інвалідністю «Ініціативи Слобожанщини» Дарія Сасса. – Ми намагалися забезпечити гуманітарною допомогою насамперед тих жінок, дівчат з інвалідністю, які є найбільш незахищеними і безпомічними».

Проєкт «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах» вже завершено, проте ГО «Ініціативи Слобожанщини» не припиняє своєї діяльності й шукає нові можливості для того, щоб продовжити допомагати людям з інвалідністю у ці складні часи. А отже, щоб ці люди частіше відчували себе «окриленими».

«Безмежно вдячні НАІУ за співпрацю і за те, що долучають нашу організацію до реалізації суспільно важливих проектів, – додає Дарія Сасса. – Щиро дякуємо усім, хто працював у даному проєкті і докладав зусиль, щоб усе вийшло якнайкраще і всі були задоволеними. Жіночому фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (Women’s Peace & Humanitarian Fund -WPHF) велика подяка за фінансову підтримку, без якої не можливо було б втілити цей проект!”

Про WPHF

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудови міцного миру. WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 500 місцевих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 28 країнах світу, які постраждали від кризи.

Алла Акіменко

Ця публікація підготована за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.

Схожі новини

Всі новини

Вступ до НАІУ

Вам імпонує наша діяльність? Приєднуйтесь до організацій-членів Національної асамблеї людей з інвалідністю України!
приєднатися до НАІУ