Коли можливості стають доступними

3 Квітня 2025

Дмитро Васильович втратив слух ще в дитинстві і звик жити у тиші. Протягом життя лікарі рекомендували йому слуховий апарат, але вартість такого пристрою була занадто високою.

Незважаючи на труднощі у спілкуванні, чоловік працював трактористом та водієм, забезпечував родину та виховував разом із дружиною двох доньок. Але через втрату слуху йому завжди було складно взаємодіяти з оточенням: він не чув власного голосу, не був упевнений, як звучить його мова, і через це соромився говорити.

Коли він дізнався про можливість отримати слуховий апарат безкоштовно, спочатку не вірив, що таке можливо. Але все одно подав заявку на отримання. 

Майже в 60 років Дмитро Васильович отримав свій перший слуховий апарат. Проста річ багато змінила в житті чоловіка. Тепер він може чути голоси своїх дітей та дружини, йому стало легше спілкуватися з колегами та знайомими, чоловік більше не соромиться говорити, бо чує власний голос, відчуває впевненість у собі і став більш відкритим до оточуючих. 

«Ще рік тому я відчував обмеження, які не дозволяли мені жити повноцінно – спілкуватися, не соромитися, чути голос своїх дітей. А тепер це моя реальність. Це найбільший подарунок, який я міг отримати», – ділиться своїми враженнями Дмитро Васильович.

Асистивні технології – це не просто технічні пристрої. Вони допомагають людям залишатися активними, самостійними та незалежними. Історія Дмитра Васильовича – лише одна з багатьох, яка показує, що інклюзивність – це про рівні можливості для кожного.

Інші мешканці  Сторожинецької громади також отримали необхідні асистивні технології від проєкту “Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для внутрішньопереміщених осіб (ВПО), репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні”. Його реалізовує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO), CBM та EDF.

Тонометри, інгалятори, слухові апарати – усі ці пристрої не лише полегшують повсякденне життя, а й роблять його якіснішим, дозволяють краще піклуватися про здоров’я, бути активними та незалежними.

Олександра Перькова, комунікаційна менеджерка проєкту 

Схожі новини

Всі новини

Вступ до НАІУ

Вам імпонує наша діяльність? Приєднуйтесь до організацій-членів Національної асамблеї людей з інвалідністю України!
приєднатися до НАІУ
ukУкраїнська