Асистивні технології для мешканців Опішнянської громади (Eng)
17 Грудня 2024
Поширити:
Національна Асамблея людей з інвалідністю України продовжує надавати гуманітарну адресну допомогу жителям Опішнянської громади.
Так, Олександра Іванівна, мешканка Опішнянської громади, отримала крісло колісне, гігієнічне крісло та протипролежневий матрац. Це стало вагомою підтримкою для родини, адже самостійно придбати такі засоби реабілітації сім’я не мала змоги. На сьогодні також триває оформлення фінансової допомоги для жінки, адже реабілітація ще потребує дорогих медикаментів. Олександра Іванівна має другу групу інвалідності по зору, а також тривалий час бореться із наслідками цукрового діабету. Наприкінці 2023 року через серйозне ускладнення хвороби лікарі змушені були ампутувати їй обидві кінцівки.
Зараз Олександра Іванівна освоює нове крісло колісне, щоб уже влітку самостійно пересуватися. Її родина каже, що асистивні технології полегшили не лише життя самої жінки, але й рідним.
Допомогу в Опішнянській громаді також отримали ще 16 людей з інвалідністю та людей похилого віку. Для них були передані протипролежневі матраци, що суттєво полегшують щоденний догляд та запобігають серйозним ускладненням здоров’я.
Крім того, громада отримала 10 сучасних і якісних крісел-колісних для людей з інвалідністю. Для більшості це була перша можливість мати такий засіб для пересування. Наприклад, Ярослава , яка до цього користувалася кріслом, зібраним із частин за власний кошт, тепер має нове і зручне крісло колісне, що значно покращило її мобільність.
Разом ми здатні зробити світ більш інклюзивним і доступним!
Ці приклади демонструють важливість вчасної та цільової та адресної допомоги.
Олександра Перькова,
комунікаційна менеджерка проєкту «Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для ВПО, репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні»
Assistive Technologies for Residents of the Opishnya Community
The National Assembly of People with Disabilities of Ukraine continues to provide targeted humanitarian aid to the residents of the Opishnya community.
For instance, Oleksandra Ivanivna, a resident of the Opishnya community, received a wheelchair, a hygiene chair, and an anti-decubitus mattress. This support has been invaluable for her family, as they could not afford to purchase these rehabilitation aids on their own. Currently, financial assistance for the woman is also being processed, as her rehabilitation requires expensive medications.
Oleksandra Ivanivna has a second-degree visual disability and has been struggling with complications from diabetes for a long time. At the end of 2023, due to severe complications of the disease, doctors were forced to amputate both of her legs.
Now, Oleksandra Ivanivna is learning to use her new wheelchair, aiming to regain independence in mobility by summer. Her family says that assistive technologies have significantly improved not only her quality of life but also eased the burden for her loved ones.
In addition to Oleksandra, 16 other people with disabilities and elderly individuals in the Opishnya community have received assistance. Anti-decubitus mattresses were distributed to them, greatly simplifying daily care and preventing severe health complications.
Furthermore, the community received 10 modern and high-quality wheelchairs for people with disabilities. For many, this was the first opportunity to own such a mobility aid. For example, Yaroslava, who previously used a chair assembled from spare parts at her own expense, now has a new and comfortable wheelchair, which has greatly improved her mobility.
These examples highlight the importance of timely, targeted, and personalized assistance.
Together, we can make the world more inclusive and accessible!
Oleksandra Perkova
Communications Manager of the Project “Multisectoral Humanitarian Assistance with Consideration of Disability for IDPs, Repatriates, Veterans, and Host Communities in Ukraine”
Сьогодні, 3 липня, відбувся вебінар «Роль та місце громадських об’єднань людей з інвалідністю та ветеранів у наданні соціальних послуг», організований Ресурсним центром Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) у межах проєкту «Реабілітація в Україні» (Rehab4U). Спікерами заходу стали: тренерка ГО «Українські правозахисні ініціативи» Ірина Сергієнко; керівниця Вінницької ГО «Асоціація захисту прав та допомоги людям […]
Національна Асамблея людей з інвалідністю України підписала Меморандум про співпрацю із Християнською місією незрячих (СВМ) – міжнародною організацією, що займається допомогою людям з інвалідністю. Організація здійснює активну спільну діяльність з українськими партнерськими організаціями, переважно через спільні проєкти з іншими, зокрема європейськими, структурами. Меморандум передбачає пряму співпрацю між НАІУ та СВМ. Як зазначають у СВМ, їхня […]
В червні у Києві відбувся тренінг «Гуманітарне реагування та відновлення: посилення лідерства організацій жінок з інвалідністю», організований Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). У заході взяли участь активістки, представниці громадських організацій, експертки та жінки з інвалідністю з […]
В Україні офіційно стартувала вступна кампанія до закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Як пояснили у Міністерстві освіти і науки України, подати заяву можна до кінця вересня – особисто в обраний заклад або онлайн через електронний кабінет вступника на сайті ЄДЕБО. У міністерстві наголосили, що на сьогодні професійно-технічна освіта – це шанс швидко здобути затребуваний у державі […]
Люди з інвалідністю, ветерани, активісти та мешканці громади перевірили доступність об’єктів у центрі міста, обговорили проблеми і рішення. Доступність — це не розкіш, а базове право кожної людини. Доступність потрібна і ветеранам, і людям з інвалідністю, і батькам з дитячими візочками, і дітям, і людям старшого віку. Доступність – це для тебе! Робімо наші заклади […]
У щоденній рутині ми рідко зупиняємось, щоб подумати: як багато означає простий доступ до допомоги, коли вона не формальна, а щира, своєчасна і точна. Для багатьох людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб і тих, хто живе на межі вразливості, така підтримка – це не тільки про полегшення побуту. Це про гідність, вибір і можливість залишатися […]