21 березня 2018 р. м. Ужгород Громадською організацією «Товариство захисту осіб з інвалідністю «Надія» в партнерстві з БО «Комітет медичної допомоги Закарпаття» та відділенням раннього втручання (РВ) обласного центру комплексної реабілітації інвалідів та дітей інвалідів  відбулась лекція для студентів Факультет здоров’я та фізичного виховання ДВНЗ “УжНУ” на тему «Раннє втручання збільшує шанси дітей в реалізації свого потенціалу».

Лекція проводилась в рамках грантового проєкту «Діалог батьків та фахівців задля ефективного просування РВ в Закарпатській обл.», що впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС) в межах та як невід’ємна частина спільного Проєкту HealthProm (Великобританія), ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ) «Збільшення здібностей громадських організацій, керованих батьками, підтримувати забезпечення реформ, спрямованих на права і потреби дітей з інвалідністю раннього віку в Україні».

Під час лекції учасники змогли ознайомитись з філософією раннього втручання (РВ), практикою надання послуг РВ в Україні, існуючим досвідом його просування в Україні. В межах відзначення міжнародного Дня людей з синдромом Дауна учасників ознайомлено з інформацією про людей, що мають трисомію за 21 хромосомою – генетичною аномалією, яку спричинює присутність додаткової хромосоми у 21 парі, їх життя та його особливості.

 

«Сьогодні я тут говорю зі студентами голосом сотень батьків – активістів, що просувають послугу раннього втручання по всій Україні. Я стала спочатку громадським діячем, потім спеціалістом, а тепер учасником Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання в Україні» тому, що я впевнена в її неабиякому значенні. Так склалося, що ми не отримали послуги РВ, бо тоді її в Україні ще не надавали. Але я переконана, що рання діагностика та раннє втручання дуже важливі для соціалізації та налагодження умов життя як дитини, так і родини», – поділилася враженнями Ольга Принцовська, мати дитини з інвалідністю.

Ольга Принцовська