Злагоджені дії соціальних партнерів стають запорукою успіху по працевлаштуванню осіб з інвалідністю

9 Липня 2018 Друкувати цю новину

05 липня 2018 року на базі Харківського міського центру зайнятості відбувся тренінг для роботодавців «Сучасні підходи до працевлаштування осіб з інвалідністю на відкритому ринку праці».

Тренінг проходив в рамках Міжнародного проєкту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації», який реалізує в Україні Громадська спілка ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» спільно з UCP Wheels for Humanity (США). Проєкт фінансується Агентством з міжнародного розвитку Уряду США USAID. Співорганізаторами заходу виступили: Харківський обласний та Харківський міський центри зайнятості, Харківське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Серед учасників тренінгу представники роботодавців міста, які відносяться до різних форм власності та працюють у різних галузях економіки, а саме: ТОВ «Півот», КП «Міськелектротранссервіс», ПАТ «Гонг», КП «Харківський метрополітен», КП «Харківблагоустрій», «Служба кадрової та соціальної політики» ПАТ «Українська залізниця», КП «Центр поводження з тваринами», Підприємство №2 Українського товариства глухих, Інститут іоносфери, ТОВ «Секвойя 2000», ВП «Милосердя» Харківської обласної організації Українського товариства глухих «УТОГ» та інші.

Проводячи тренінг генеральний секретар Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, координатор проєкту НАІУ Вікторія Назаренко  проінформувала присутніх представників роботодавців про аспекти працевлаштування та зайнятості людей з інвалідністю.

У ході тренінгу начальник відділу нормативно-правового та юридичного забезпечення діяльності НАІУ Байда Лариса Юріївна відмітила про необхідність покращення політики роботодавців щодо працевлаштування людей з інвалідністю. Загалом, треба більше приділяти уваги людині з інвалідністю при проведенні співбесіди з питання можливого працевлаштування; більше пристосовувати робочі місця для людей з інвалідністю не тільки в офісі, а й на виробництві.

Заступник директора Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Степанова Галина Сергіївна повідомила про функції, які виконує Фонд та зосередила увагу присутніх на можливості оплати навчання за контрактом для людей з інвалідністю в учбових закладах України; проінформувала про види державної допомоги роботодавцям з Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю для створення робочих місць для людей з інвалідністю.

Заступник начальника відділу організації надання послуг роботодавцям Харківського обласного центру зайнятості Палаш Світлана проінформувала учасників заходу про діяльність міської служби зайнятості, компенсацію єдиного соціального внеску (ЄСВ) за робітника, працевлаштованого на «нове робоче місце» за направленням центру зайнятості.

Заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Харківського міського центру зайнятості Лойко Ольга проінформувала про поточну системну роботу, яка проводиться з підприємствами, установами та організаціями, які не виконують 4% норматив працевлаштування людей з інвалідністю, щодо інформування їх про послуги центру зайнятості та шляхи співпраці.

Загалом, у ході тренінгу обговорювалися не тільки різні аспекти працевлаштування людей з інвалідністю, а й забезпечення більшої доступності людям з інвалідністю у різних сферах життєдіяльності.

 

 

 

 

 

Офіційна сторінка у ФБ Харьківський міський центр зайнятості

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.