Життя кольорове!

9 Серпня 2013 Друкувати цю новину

У Національному центрі «Україна», м. Євпаторія, були проведені заходи, спрямовані надати дієву допомогу батькам, які виховують дітей з порушеннями зору, а також для молодих людей, які мають таку нозологію.

Спочатку відбувся захід для батьків, Міжнародний семінар-тренінг для батьків незрячих дітей дошкільного віку «Виїзна школа батьківської майстерності – «Школа для матусь». Семінар проводиться вже шостий рік поспіль і має на меті сприяти подоланню проблем тих батьків, які зіткнулися з практичною відсутністю інформаційної та навчальної підтримки при вихованні дітей з важкими порушеннями зору. Адже народження дитини з вадами зору завжди ставить перед батьками чимало складних та неочікуваних завдань, а матеріали по даній темі, які доступні з різних джерел, не є достатніми та систематизованими.

Окрім того, до настання шкільного віку батьки таких дітей у нашій країні позбавлені будь-яких навчальних занять, де вони б набули важливих практичних навичок та отримали таку необхідну їм моральну підтримку та позитивні приклади безпосередньо від інших батьків. Завдяки значному досвіду організаторів, якими виступили ВГО «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України», Харківський міський Центр реабілітації молодих осіб з інвалідністю та членів їх сімей «Право вибору», запрошені на захід сім'ї змогли отримати різнобічну та дієву підтримку. Зокрема, діти з порушенням зору за участі батьків пройшли діагностичне обстеження, отримали висновки та рекомендації щодо подальшого їх виховання, розвитку і навчання. Батьками в практичній та груповій роботі, безпосередньо з дітьми, відпрацьовані навички щодо: виховання дітей та їх соціалізації у суспільстві; використання предметно розвиваючого простору для незрячої дитини дошкільного віку; орієнтації у просторі та розвитку мобільності незрячих дітей дошкільного віку; використання тактильних посібників у роботі з незрячими дітьми раннього та дошкільного віку; особливостей використання сучасних комп'ютерних технологій для незрячих дітей. Відбулася виставка «Життя на дотик», під час якої було представлено літературу та посібники з проблем тифлопедагогіки, тифлопсихології та соціальної роботи з незрячими дітьми. Учасникам заходу надано інформаційно-методичні матеріали з питань розвитку та виховання дітей.

Перевершив найкращі очікування організаторів проведений вперше в Україні Міжнародний семінар-тренінг фізичного та особистісного зростання для підлітків з важкими порушеннями зору "Кольори життя". У ньому взяли участь старшокласники з України та Росії, які отримали надзвичайно насичену та різнобічну програму по підготовці до самостійного та повноцінного життя. Крім занять з плавання, тренажерного залу, орієнтуванні у просторі – на третій день занять ті, хто раніше не ходив без супроводу, категорично відмовлялися від допомоги та вільно ходили із тростинами – було проведено навчання по застосуванню інфотехнологій для незрячих, а також професійні творчі класи, на яких майбутні студенти здобували акторські навички, які спричинили до вражаючих змін у вмінні підлітків презентувати себе та справляти найкраще враження на оточуючих. Адже після школи на всіх них чекає життя у світі зрячих – тож набуті знання та уміння переоцінити неможливо. Так само, безцінними є ті зміни, що відбулися із цими юнаками та дівчатами, які практично переконалися у власних можливостях та невпізнанно розквітли, окрилені незнайомими багатьом з них раніше почуттями дружби та кохання. Так, учасники не лише встигли стати друзями, серед них навіть створилися закохані пари!

Прес-служба НАІУ

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.