Запрошуємо усіх бажаючих на круглий стіл «Доступність та універсальний дизайн» та майстер-клас з жестової мови у Вінниці

Запрошуємо усіх бажаючих на круглий стіл «Доступність та універсальний дизайн» та майстер-клас з жестової мови у Вінниці
23 Листопада 2018
Друкувати цю новину

28 листопада 2018 року у Вінниці відбудеться круглий стіл «Доступність та універсальний дизайн» та майстер-клас з української жестової мови.

Організаторами заходів виступили: Посольство Швеції в Україні, Шведський Інститут, ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України».

Партнерами на регіональному рівні виступають Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА та Вінницька громадська організація «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця».

Захід пройде в приміщенні HUB Місто змістів (м. Вінниця, вул. Пушкіна, 11).

Майстер-клас з української жестової мови проведе Ігор Бондаренко – перекладач  жестової мови вищої категорії, офіційний представник Всесвітньої асоціації перекладачів жестової мови (WASLI) в країнах Східної Європи та Середньої Азії. Протягом заняття учасники дізнаються про ази вивчення жестової мови, етичні моменти спілкування з глухими людьми, переглянуть мотиваційні відеоролики та тематичну презентацію.

Кількість учасників обмежена. Обов’язкова попередня реєстрація до 27 листопада.

З питань реєстрації для участі в роботі круглого столу або майстер-класу звертайтесь за тел. +38(093)917-35-00, (066)292-14-39 або за електронною адресою: o.m.zhurbenko@gmail.com

Захід відбудеться в рамках шведсько-української фотовиставки “РівноДоступність. Жити гідно всупереч долі”.

Фотовиставка вже побувала понад 30 країнах світу. Розповідає 26 історій чоловіків, жінок, дітей з Швеції та України. Кожен герой проєкту – перш за все особистість, яка має право на гідне життя і рівні з іншими можливості. Герої – люди зі своїми почуттями, мріями і планами, можливостями й потребами. Кожна історія це невелике одкровення, призма, через яку ми можемо поглянути на своє ставлення до людей з інвалідністю, на те, наскільки доступна їхнє навколишнє середовище, наскільки різноманітні і широкі можливості для розвитку і реалізації їхнього потенціалу, які умови надаються їм в Україні для включення в повноцінне життя суспільства і збереження почуття власної гідності.

Серед героїв виставки ви побачите дітей, підлітків і дорослих, громадян України, майбутніх і справжніх батьків, представників творчих і прикладних професій, тих, кого прийняли на роботу і тих, хто не може працевлаштуватися, жителів великих і малих міст, а також сільської місцевості. 16 шведських і 10 українських історій, представлених в рамках фотовиставки, закликають кожного задуматися про причини виникнення соціальних перешкод, з якими стикаються дорослі і діти з інвалідністю в процесі досягнення своїх цілей. Чому, маючи ті ж права, вони отримують менше можливостей?

В Україні виставка була доповнена українськими історіями людей з інвалідністю. Учасники минулорічних фотовиставок – політичний діяч Валерій Сушкевич, юна піаністка із синдромом Дауна Ліза Халявченко, спортсмен з пауерліфтингу Артем Гудзенко, громадський діяч Ярослав Грибальський та вчитель Марта Николаєва, талановитий юнак Михайло Сербін та чарівна жінка Наталія Клименко,  юна віолончелістка Олександра Богданова,  турботлива мати та щаслива бабуся  Людмила Доновська, а також нові герої з Вінниці – молода студентка, майбутній психолог  Юлія Галачева та  обдарований Сергій Лисак – знають, як долати бар’єри.

Фотографи: Маркус Марсетик (Швеція), Дмитро Шитко (Україна).

Ви ще встигнете безкоштовно оглянути експозицію виставки, яка до 28 листопада 2018 року  проходить у приміщенні Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації (м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 (1 поверх, Адміністративна будівля «Книжка»).

Запрошуємо усіх зацікавлених осіб взяти участь у зазначених заходах.

 

  Категорія: