Залучені. Спроможні. Незламні.

2 Грудня 2020 Друкувати цю новину

1 грудня представниці Національної Асамблеї людей з інвалідністю України взяли участь у зустрічі спільноти практиків і долучились до тематичних заходів, які проводяться в рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», що реалізується організацією Пакт за фінансової підтримки Уряду Канади.

Онлайн зустріч була присвячена темі «Збір даних для адвокації та розвитку програм».

З вітальним словом виступили Оксана Брижовата, менеджерка проєкту, представниця організації Пакт, та Лариса Байда, координаторка проєктів Національної Асамблеї людей з інвалідністю України.

Лариса Байда, авторка методичних матеріалів з питань інвалідності, інклюзивної політики, універсального дизайну, доступності, інклюзивного навчання, гендерної політики тощо. «Професійний підхід у проведенні досліджень є запорукою того, що подальші адвокаційні заходи по покращенню ситуації щодо становища жінок з інвалідністю досягнуть своєї мети. Національна Асамблея людей з інвалідністю приділяє велику увагу навчанню і підготовці жінок та чоловіків з інвалідністю, лідерок громадських організацій осіб з інвалідністю у відстоюванні їхніх прав та реалізації стандартів Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Конвенція потрібно знати і розуміти, це не той документ, який можна вільно трактувати. Наприклад, нерозуміння сутності питань доступності  призведуть до того, що права багатьох жінок будуть порушенні і вони залишаться «на узбіччі нашого життя»

Учасниці  заходу отримували нові знання з питань проведення досліджень, а спікерки поділились власним досвідом.

Радниця з питань моніторингу та оцінки МГО «Пакт» Інна Шваб, познайомила учасників з тим, «Що треба знати, плануючи дослідження» та з дослідженнями, проведеними жіночими організаціями за підтримки Пакту. Пані Інна має понад 20 років досвіду проведення досліджень у сфері прав людини і прав жінок, торгівлі людьми, трудової міграції, громадського здоров’я тощо; має понад 13 років роботи у сфері програмного моніторингу.

Неля Ковалюк, представниця НАІУ у Житомирській області, керівник обласної громадської організації, депутатка, представила свій досвід проведення дослідження в рамках проєкту «Проведення аудиту доступності ЦНАПів для людей з інвалідністю: вивчені уроки щодо збору даних та поширення результатів».

Було окреслено різні етапи на шляху проведення дослідження (проблеми доступності адмінпослуг для осіб з інвалідністю, вибір об’єктів проведення аудиту,  інструментарію дослідження, тощо), бар’єри, з якими зіткнулися  під час проведення аудиту та ознайомила з його результатами.

Своїм досвідом проведення аудитів доступності поділилась наступна учасниці заходу, Представниця НАІУ у Чернівецькій області, керівник обласної громадської організації Валентина Добридіна.

Вона представила свій досвід - свою проєктну роботу «Результати аудиту доступності медичних закладів в Чернівецькій області як важелі наближення послуг для людей з інвалідністю».

Було окреслено проблеми доступності медичних послуг для осіб з інвалідністю та мету проведення аудиту; визначено процес його проведення, опрацьовано норми доступності медичних закладів для осіб з інвалідністю згідно ДБН.

Пані Валентина розповіла про труднощі при проведенні аудиту, а також про результати роботи. Було представлено   рекомендації та подальші кроки по їх впровадженню в медичних закладах..

В проведенні досліджень Житомирській та Чернівецькій областях була  використана методологія, яку розробили консультанти НАІУ у співпраці з Жінки ООН.

Впевнені, що досвід, отриманий нашими колежанками, представницями НАІУ в рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні» буде корисним і використаний у подальшій їхній діяльності, а представлені результати – стануть для учасниць заходу гарним практичним прикладом діяльності організацій жінок з інвалідністю.

 

Інформацію розміщено в рамках проєкту «Права жінок з інвалідністю: дія у розвитку», який реалізує ГС «ВГО « Національна Асамблея людей з інвалідністю України» за рахунок коштів Державного бюджету України.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.