Як жити активно, незважаючи на інвалідність?

20 Вересня 2019 Друкувати цю новину

Пересісти з інвалідного візка на байдарку, вирушити у гірський похід чи заснувати бізнес – це можливо! Як жити активно, незважаючи на інвалідність?

Організатори проєкту вже видали спеціальний посібник, який допоможе викладачам факультетів туризму та готельно-ресторанного бізнесу навчити студентів правильно обслуговувати людей з інвалідністю. За допомогою лекцій планують навчити самих людей з особливими потребами, як надавати якісні послуги в сфері сільського туризму.

Захід організовує Національна асамблея людей з інвалідністю спільно з "Товариством "Зелений хрест".

Участь у конференції беруть представники з 6 країн світу: Португалії, Польщі, Молдови, Латвії, Грузії та України. Всі вони діляться тим, які виклики ця галузь має у них на батьківщині, і що вже вдалось виправити.

"Разом з Львівською міськрадою та облдержадміністрацією ми проводимо спеціальні навчання для екскурсоводів. І завжди стикаємось з купою проблем. Варто лише глянути на результати цього експерименту. Гіди повинні були описати малюнок, а інші – намалювати те, що вони зрозуміли з розповіді. Зазвичай картини дуже відрізняються. То як щось повинен зрозуміти незрячий?" – зазначає Волошинський.

"Та навіть після навчань людям складно застосувати знання. Наприклад, екскурсоводу пів дня розказують, що треба обов'язково дивитись нечуючій людині в очі, щоб вона якимось чином могла зчитувати з губ. Він це слухає, а на практиці розвертається до експозиції і щось розказує до неї. Ось саме тому ми зробили посібник для викладачів і завжди закликаємо людей з інвалідністю приходити у навчальні заклади та громадські місця.

Поки вони не робитимуть цього, щоб розказати і показати, як з ними працювати, доти змін не буде. І ми дуже вдячні тим, хто приходить на наші навчання. На жаль, буває, що їх і в кут заводять, і з візків викидають, коли тренуються возити. Але добре, що вони готові з нього вивалитись, аби дати студенту зрозуміти, як це робити правильно", – додає Олександр Волошинський. 

написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.