Втрете в Ужгороді відбувся фестиваль «Зірки досяжні»

28 Серпня 2013 Друкувати цю новину

20-22 серпня відбувся Міжнародний інтегрований фізкультурно-мистецький фестиваль «Зірки досяжні». Фестиваль проводили Всеукраїнське громадське об'єднання «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України» та Громадська організація «Інва-тур «Відродження» при підтримці Мукачівської Православної єпархії.

Цього року фестиваль зібрав понад 120 учасників – людей з інвалідністю та отримав статус міжнародного. До Закарпаття з'їхалися учасники не тільки з інших регіонів країни, а й з Угорщини, Словаччини та Польщі.
Вже за доброю традицією, яка триває з 2010 року, в рамках Фесту відбулося сходження всіх учасників на гору Полонина Руна. Всім учасникам заходу потрібно було здолати відстань самотужки близько 1 кілометра, аби дістатись до встановленого Хреста на горі Полонина Руна.
«Відстань долалась легко, бо цьому сприяла велика сила волі, підтримка і допомога оточуючих, віра в себе і в Бога та чудові краєвиди Перечинщини, які підносили настрій. У своєму житті вже довелося бути журналістом, водієм, футболістом, баскетболістом, донором... А от волонтерами, священики Мукачівської Православної єпархії стали вперше. Враження просто...незабутні. Судіть самі чудова всесвітньо відома Полонина Руна. Висота гори 1486 метри над рівнем моря. Тут і тепер в тебе є шанс реально, а не словах допомогти «людині з інвалідністю». Вірніше не «людині з інвалідністю», а людині з особливими потребами! Слово «інвалід» взяте до лапок, тому що на фестивалі від волонтерів вперше в житті почули феноменальні слова про людей з обмеженими фізичними можливостями. «Це люди не з обмеженими фізичними можливостями, а люди з над можливостями»,- говорить протоієрей Олександр Монич з Мукачівської Православної єпархії.

image004

Допомагали організаторам та учасникам у сходженні священики-волонтери Мукачівської Православної єпархії, працівники управління соціального захисту, водії-перевізники, представники МЧС (Долинай Сергій Миколайович, Брехличук Михайло Михайлович, Сешьонов Віктор Васильович, Гопко Іван Михайлович, Опаленик Віктор Іванович), лікарі Перечинської ЦРЛ, працівники МВС у Перечинському районі, місцеві жителі. Всім їм велика подяка і уклін за небайдужість і професіоналізм.

Із слів учасників:
Олександр, учасник фестивалю:
«Висловлюємо щиру подяку Всім організаторам за прекрасний захід та волонтерам за допомогу, яка була вкрай необхідна. Ми високо цінуємо Вашу підтримку та сподіваємося, що і надалі Ви будете проводити такі вкрай необхідні нам всім заходи».

Василь, учасник фестивалю, маю інвалідність 2 гр.:
«Всі ми люди і коли в когось є важка життєва "ноша" її потрібно допомогти понести! Це ознака нашої людяності та духовності. Вдячний і організаторам і учасникам!».

 Прес-служба НАІУ

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар