Вхід – з ракеткою

7 Червня 2012 Друкувати цю новину

Всеукраїнський чемпіонат з бадмінтону серед осіб з інтелектуальною недостатністюНаприкінці травня столичний фізкультурний комплекс «Сирець» приймав спортсменів із семи міст України – в останні весняні дні у Києві пройшов Всеукраїнський чемпіонат з бадмінтону серед осіб з інтелектуальною недостатністю. Для киян організація такого заходу – справа незвична, адже турнір відбувся в Україні вперше. Однак зусиллями усіх учасників та ініціаторів чемпіонату запекле змагання перетворилося на дружню спортивну гру.

Захід відкрив представник Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України Дмитро Чигирьов. Він привітав спортсменів із Днем Києва – святом, до якого приурочили проведення турніру, – а також побажав їм цікавої та чесної боротьби.

До речі, НАІУ разом із Київською міською федерацією бадмінтону осіб з інвалідністю, відділом фізкультури та спорту адміністрації Шевченківського району столиці, Всеукраїнською асамблеєю мотоциклістів стала ініціатором проведення турніру. «Якби не наші партнери, ми б навряд чи влаштували змагання, - розповідає Вікторія Синєгубова, керівник Київської федерації бадмінтону осіб з інвалідністю. – Цього року за підтримки багатьох організацій було зібрано достатньо коштів, аби гідно зустріти 6 спортивних команд – зі Львова, Вінниці, Харкова, Одеси, Червонограда та Запоріжжя. Ще 3 команди виступають від київських секцій бадмінтону. Вікова категорія бадмінтоністів – від 15-ти до 24-ох років». Всього у турнірі взяло участь 90 спортсменів. Усі вони – люди з інвалідністю, для яких бадмінтон не просто захоплива гра, а справжня панацея від хвороби.

«Серед гравців – люди із синдромом Дауна, – розповідають батьки учасників турніру. – Однак у грі ви їх не зможете відрізнити від здорових людей. У них гарна реакція, вони пречудово рухаються. Є діти, що вперше взяли ракетку у старшому підлітковому віці – у 16-17 років. А сьогодні, всього лише через 2 роки, вони здобувають на турнірі призові місця».

До речі, у загальному командному заліку перше місце вибороли кияни, «серебро» дісталося харків’янам, а «бронза» - гравцям із Запоріжжя. Суддями турніру були знані та досвідчені спортсмени: президент Київської федерації бадмінтону Володимир Трохимович Ємець та головний тренер збірної команди Києва з бадмінтону Віра Едуардівна Косенко.

Мати одного із київських спортсменів розповіла, що дуже вдячна НАІУ за популяризацію спорту серед людей з інвалідністю: «Асамблея багато чого для нас робить. І проведення цього чемпіонату – ще не найбільший вчинок. Валерій Сушкевич (Авт.: Валерій Сушкевич – голова Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України) допомагає нашим дітям у вступі до університету. Та й після вишу вони не лишаються напризволяще – НАІУ завжди допомагає у пошуку роботи».

Ганна Устинова

  Новина має такі "мітки":
  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.