В Запоріжжі пройшла регіональна конференція «Працевлаштування та зайнятість осіб з інвалідністю. Виклики. Перспективи»

4 Червня 2018 Друкувати цю новину

Як свідчить статистика протягом 2017 року нашу країну покинули приблизно один мільйон співвітчизників в пошуках кращої долі, в пошуках роботи. І коли вкрай важкі часи переживають нині в державі звичайні громадяни, то як же важко, як скрутно і як складно, в непростих реаліях сьогодення вижити людям з інвалідністю. Особливо важко, самотужки, поодинці це робити, то ж і вирішили люди з інвалідністю згуртуватись. Каже мудре українське прислів’я, що гуртом і батька легше бити. Українці добряче втомились від побиття і руйнації минулого, від дорікань на адресу сучасного, тому об’єднались люди для конструктивного, по-справжньому ефективного вирішення негайних своїх проблем і потреб.

В межах такого спільного об’єднання, для вирішення складного питання трудової реабілітації людей з інвалідністю, 29 – 30 травня цього року на Запоріжжі пройшла регіональна конференція «Працевлаштування та зайнятість осіб з інвалідністю. Виклики. Перспективи». Організатори заходу: Громадська організація Запорізьке обласне об’єднання творчих осіб з інвалідністю «Майстерня життя»  та Всеукраїнська громадська спілка «Національна Асамблея людей з інвалідністю України».

Аналізуючи рівень підготовки, продемонстрований головою громадської організації Іоновою Тетяною, якість проведення, доцільність і важливість питань, які там розглядались, є всі підстави стверджувати: захід цікавий, своєчасний і вкрай важливий. Головною складовою конференції, що власне, і забезпечила їй успіх, став такий чинник, коли рівноправними партнерами в її проведенні були як представники громадських організацій, так і керівники  підприємств, працівники державних установ Запорізької області. Всіх поєднало бажання – допомогти людям з особливими потребами не лишатись обабіч життєвого шляху, віднайти себе, стати корисними суспільству.

Модератором конференції, протягом двох днів її роботи, була заступник директора Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю  Сератюкова Ганна Василівна. Її знання і досвід дозволили порівну поділити негатив складності, невдач і проблем з позитивом успіху, з гарантованими чинним законодавством можливостями, з прикладами вже здійснених мрій на шляху до цілком пристойної роботи і гідного заробітку. Так в залі запанувала атмосфера успіху; кожен отримав частку впевненості в собі, віру в здатність змінити на краще започатковану справу з пошуку робочого місця собі, і своїм друзям, на власноруч створеному, або уже працюючому потужному підприємстві, в державній установі.

Відповідальний підхід до підготовки конференції просто не дозволив її учасникам аби як готуватись до своїх виступів: кожне питання висвітлювалось змістовно, цікаво і, що найголовніше, його висвітлення дозволило систематизувати як проблеми працевлаштування людей з інвалідністю, так і напрацювати шляхи ефективного вирішення означених проблем.

Не варто перераховувати всі питання, що було піднято та розглянуто на конференції, але декілька прикладів слід навести. Так було ретельно розглянуто такі питання: Нормативно-правова база в сфері працевлаштування осіб з інвалідністю; показники роботи Запорізького відділення ФСЗІ щодо працевлаштування осіб з інвалідністю. Після зазначеного розгляду в заході взяли участь роботодавці, які не виконали норматив з працевлаштування людей з інвалідністю. Вони докладно поінформували присутніх про чинники, які заважають створювати робочі місця для осіб з інвалідністю і отримали від них низку порад щодо зняття перешкод в справі трудової реабілітації саме таких людей. Для практичного втілення мети заходу в повсякденне життя, конференцію продовжили виступи таких роботодавців – а це  представники державних установ, керівники відділів роботи з персоналом потужних підприємств – які успішно виконують 4% квоту по працевлаштуванню осіб з інвалідністю. Так напрацьовувались підсумкові висновки, що мали реальне підґрунтя, сформоване конкретним досвідом.

Виступи керівників підприємств громадських організацій «Агропристань» ВГОЛІ «ВЕЛІД», Запорізького ВП «Неон» УТОГ, продемонстрували позитивний досвід того, як в складні часи проводити успішну роботу по працевлаштуванню людей з інвалідністю.

Цікавим, але дещо приголомшливим був виступ представників Українського товариства людей з вадами зору; тут учасників зацікавив різнобічний досвід громадського об’єднання, креативні рішення в справі працевлаштування тих, хто втратив зір. Керівник громадського осередку Н. Авасян, звернулась до учасників заходу з проханням про підтримку; вона показала відеоматеріали, які переконливо свідчили, про системні порушення Статуту організації з боку керівного органу УТОС. Центральне правління не створює, а руйнує вже створені підприємства громадської організації. Відтак, безпосередньо на підприємстві товариства сліпих в Запоріжжі, з метою вивчення реального стану справ на місці, Наталя Авасян вважає за необхідне скликати і прийняти участь в роботі виїзного засідання Президії Центрального правління Українського товариства сліпих. Вона сподівається на порозуміння ситуації з боку керівництва ФСЗІ, з боку Департаменту соціального захисту, та профільного міністерства.

Проведений в Запорізькому регіоні захід з проблемних питань працевлаштування людей з інвалідністю мав в підсумку корисне і позитивне спрямування, наповнене практичним досвідом, що в подальшому суттєво допоможе людям з інвалідністю віднайти свою справу, своє робоче місце.

     Сюжет програми "Акценти" на Телеканалі Z за 5.06.2018.

 

 

Тетяна ІОНОВА

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.