В рамках Вікенду необмежених можливостей Мистецький Арсенал запрошує на Виставковий проєкт “Японія. Уявний путівник”!

В рамках Вікенду необмежених можливостей Мистецький Арсенал запрошує на Виставковий проєкт “Японія. Уявний путівник”!
1 Грудня 2017
Друкувати цю новину

Вікенд необмежених можливостей

Праве крило Арсеналу, де відбувається виставка, обладнане пандусами для зручного пересування людей з інвалідністю. Крім того, є вільний доступ до усіх залів, зони гардеробу, кафе, приміщення обладнане туалетами для людей з інвалідністю. Вхід до Мистецького Арсеналу обладнано тактильними вивісками, на скляних дверях є жовті позначки для людей з порушеннями зору, частина території оздоблена спеціальною тактильною плиткою, на подвір’ї є вказівники жовтого кольору з написами шрифтом Брайля.

Люди з інвалідністю 1 та 2 групи мають право безкоштовного відвідування виставки. За необхідності людина з інвалідністю може звернутись до адміністратора виставки щодо супроводу.
#ВікендМожливостей

Ця виставка – уявний путівник уявної подорожі образами Японії, укладений з використанням традиційних японських зображень, предметів, текстів, поезії, а також нових технологічних мистецтв. «Мандрівка» наповнена історіями і нотатками, емоціями і відкриттями, новим досвідом.

«Коли вирушаєш в невелику подорож, – все одно куди, – усі відчуття неначе пробуджуються знову»

Йосіда Кенко (Кенко-хосі)

На виставці представлені роботи сучасних японських художників та колекції японського мистецтва українських державних музеїв Києва, Львова, Одеси та Дніпра, твори з бібліотек та приватних збірок.

“Ми створили для відвідувача можливості різних досвідів, зокрема через різні медіа, мандрівку образами і поняттями, які важливі для японців і транслюються як традиційними видами мистецтва, так і сучасними, – говорить співкураторка виставки, заступниця генерального директора «Мистецького арсеналу» з музейної та виставкової діяльності Юлія Ваганова– Уявлення про Японію у більшості із нас сформоване штампами на кшталт “кімоно”, “суші”, “харакірі”, “цвітіння сакури”. Але сьогодні Японія – одна з найтехнологічніших країн, а  сучасні японські художники збирають нагороди різних фестивалів медіа-арту. Традиційне і нове тісно переплетені у цій культурі. Сучасний японський медіа-арт часто використовує теми і досвіди, закладені багато років тому. Тому і не сприймається як щось незрозуміле чи штучне”.

Шлях мандрівника-відвідувача виставки прокладений через 8 залів, які почергово репрезентують традиційні для японської культури поняття: Порожнеча, Острів, Сад, Форма, Бакемоно, Шлях, Пори року та Мейсьо.

У залі «Сад» представлено справжній сад, створений японськими майстрами.

сад

Ескіз інсталяції “Сад”

«Острів» представить японський медіа-художник Ліота Ягі, що поєднує у своїх роботах звук, скультуру та інтерактивне мистецтво. Його проєкт «Sound Sphere» – це 20 сфер, які народжують звук за допомогою магнітної плівки та магнітофону.

За словами художника: “Коли лінійний час обертається навколо сфери, він позбавляється взаємозв’язку між місцем і часом, а отже втрачає свій сенс”.

Звукова сфера, Ліото Ягі

“Звукова сфера”, Ліото Ягі

Один з основоположних термінів японської філософії та культури – «Шлях». На виставці буде представлено декілька шляхів японської культури: Шлях воїна, Шлях чаю, Шлях долі, образи батьківської шанобливості.

Японська мисткиня Хіромі Озакі, що працює під псевдонімом Sputniko! відома своїми фільмами та мультимедійними інсталяціями, у яких актуалізує зміни суспільства під впливою розвитку технологій. На виставці буде представлено фільм Sputniko! “Червоний шовк долі – Палке кохання Тамакі” розповідає історію кохання інженерки-генетика Тамакі. За східно-азійською міфологією, боги пов’язують невидимою Червоною ниткою долі тих, кому судилося бути разом. Головна героїня фільму створює власний “Червоний шовк долі” аби завоювати серце коханої людини.

Кадр з фільму Хіромі Озакі Sputniko! Червоний шовк долі - Палке кохання Тамакі

Кадр з фільму Хіромі Озакі Sputniko! “Червоний шовк долі – Палке кохання Тамакі”

У 1914 році український сходознавець та японіст Олександр Кльотний під час відрядження до міста Токіо зібрав колекцію рослин Японського архіпелагу. Колекція «Флора Японії» Національного гербарію України стане частиною поняття «Пори року».

Також відвідувачі виставки навчаться мистецтву орігамі, зроблять селфі у справжньому кімоно, долучаться до традиційної чайної церемонії та дізнаються, що таке каракурі. В освітній програмі заплановані різноманітні майстер-класи для дорослих та дітей, зокрема воркшоп зі створення коміксів Манга від японських художників Japan Cartoonists Association. Крім цього, з японським мистецтвом бою відвідувачів виставки познайомлять спеціальні гості з Японії, постановники сцен боїв фільму Квентіна Тарантіно «Убити Білла» – The Samurai Sword Artists KAMUI.

Куратори проєкту: Юлія Ваганова, Юлія Зиновііва, Андрій Лінік

У Мистецькому арсеналі виставка триватиме до 17 грудня.

  Категорія: