Увага! Прямий ефір! Міжнародний день людей з інвалідністю. Право на життя

3 Грудня 2018 Друкувати цю новину

3 грудня 10:00 - Міжнародний день людей з інвалідністю. Право на життя

Організатор: Національна Асамблея людей з інвалідністю.

Учасники: Валерій Сушкевич - Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю;  Наталія Скрипка - виконавчий директор Національної Асамблеї людей з інвалідністю; Ярослав Грибальський - національний координатор НАІУ програми «Безбар'єрна Україна»; Ірина Чепчина - голова Українського товариства глухих; Сергій Кіт - перший заступник голови ЦП Українського товариства сліпих; Олександр Терещенко - кіборг, воїн АТО.

Довідково.  3 грудня 1992 року вперше  було відзначено Міжнародний день людей з інвалідністю, який має на меті просування прав людей з інвалідністю у всі сфери суспільного життя, а також залучення уваги широкої громадськості до проблем людей з інвалідністю.

Цьогорічна тема Міжнародного дня людей з інвалідністю, визначена ООН, звучить наступним чином: «Розширення можливостей людей з інвалідністю і забезпечення інклюзивності та рівності». Її мета - залучити увагу до аспектів розширення можливостей людей з інвалідністю у контексті досягнення цілей у галузі сталого розвитку, викладених в Положенні дня на період до 2030 року, а також в контексті Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

Конвенція ООН «Про права осіб з інвалідністю», що підписана Україною 10 років тому і ратифікована у грудні 2009 року, своїм широким форматом охоплює всі ключові області життєдіяльності людей з інвалідністю і виносить питання людей з інвалідністю, як пріоритетне на світову арену та висуває до урядів держав всього світу вимогу забезпечення основного права для людей з інвалідністю - права на повноцінне та незалежне життя.

Відео з прес-конференції:

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.