У МОН обговорили проєкт закону «Про освіту» в частині інклюзивної освіти

2 Грудня 2015 Друкувати цю новину

30 листопада 2015 року в Міністерстві освіти і науки України відбулося засідання робочої групи з доопрацювання проєкту закону «Про освіту» в частині інклюзивної освіти.

За результатами засідання було запропоновано узгоджені позиції громадських організацій на основі опрацювання міжнародних норм щодо освіти дітей з особливими потребами та приведено термінологію відповідно до Конвенції про права осіб з інвалідністю.

У засіданні взяли участь представники Комітетів Верховної Ради України з питань науки і освіти, охорони здоров’я, соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю, центральних органів виконавчої влади, Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України, Благодійного фонду Порошенка та інших громадських інституцій.

Під час дискусій було обговорено питання кадрового забезпечення навчальних закладів, матеріально-технічних умов,  індивідуальних підходів в освіті дітей з особливими потребами тощо. Члени робочої групи визначили такі терміни, як «інклюзивне навчання», «універсальний дизайн в освіті», «розумне пристосування», «особа з особливими освітніми потребами» тощо.

Загалом за результатом засідання робочої групи було сформульовано пропозиції до доопрацювання законопроєкту з урахуванням висновку головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України та Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

МОН України

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.