У Міністерстві охорони здоров’я триває чергове засідання платформи раннього втручання

У Міністерстві охорони здоров’я триває чергове засідання платформи раннього втручання
18 Вересня 2017
Друкувати цю новину

В МОЗі триває засідання платформи діалогу щодо створення в Україні системи послуг раннього втручання, учасниками якого були всі підписанти Меморандуму та представники пілотних регіонів.

Нагадаємо, що 13 квітня 2017 року відбулося підписання Меморандуму між Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством освіти та науки України, Міністерством соціальної політики України, Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України, Благодійним фондом «Інститут раннього втручання», Всеукраїнською Фундацією «Захист прав дітей», Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Фундацією «SoftTulip» (Нідерланди) та Європейською асоціацією раннього втручання «EURLYAID».

Платформа, що створена в рамках підписаного Меморандуму, забезпечуватиме діалог між громадянським суспільством, урядом Україні та міжнародними організаціями щодо створення системи послуг раннього втручання в Україні.

Учасниками Платформи є представники ключових міністерств (МОЗ, МОН, Мінсоц), представники національних та міжнародних організацій та представники ОДА з пілотних регіонів, зокрема, Харківської, Закарпатської, Львівської, Одеської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Луганської областей.

 

Створення системи раннього втручання запровадить міждисциплінарну і комплексну сімейно-центровану допомогу від держави та неурядових організацій для дітей з інвалідністю, порушеннями розвитку та ризиком їх виникнення і їхнім батьками.

Раннє втручання — це міждисциплінарна сімейно-центрована комплексна допомога для сім’ї з дитиною від народження до 4-х років, що має інвалідність, порушення розвитку чи ризик їх виникнення. Система раннього втручання підтримує всю сім’ю, даючи їй навички, необхідні для забезпечення найкращих умов для збереження здоров’я дитини, її розвитку і освіти. Це допомагає запобігти прогресуванню розладів, а також попереджає інституціоналізацію дітей.

Завдяки ранньому втручанню діти і батьки отримують знання, навички, що дозволяють їм підвищити якість життя та бути повноцінними члена суспільства.

Більше інформації про раннє втручання та розвиток цієї послуги в Україні можна дізнатися за посиланням: http://rvua.com.ua/

  Категорія: