У Львові облаштували місця для паркування транспортних засобів осіб з інвалідністю

5 Січня 2018
Друкувати цю новину

У Львові облаштували місця для паркування транспортних засобів осіб з інвалідністю

4 січня 2018 року у Львівській міській раді відбулось засідання комітету з доступності міського середовища для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Під час засідання заслухали інформацію про зміни до закону, які дозволяють захистити право осіб з інвалідністю або водіїв, які їх перевозять, на паркування на спеціально обладнаних місцях, а управління транспорту ЛМР та ЛКП «Львівавтодор» доповіли про облаштовані місця у Львові для паркування транспортних засобів осіб з інвалідністю. Також поліція прозвітувала про свою роботу в цьому напрямку. Відтак, учасники комітету обговорили подальший план роботи на 2018 рік.

У Львові облаштували місця для паркування транспортних засобів осіб з інвалідністю
Фото Олександр Мазуренко

Як зазначив під час засідання радник міського голови Львова Ярослав Грибальський, внесені зміни до закону посилюють відповідальність за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю.

Директор ЛКП «Львівавтодор» Роман Познанський розповів, що у Львові  облаштовано 69 місць для паркування транспортних засобів осіб з інвалідністю – тобто 10% від загальної кількості паркомісць, як це передбачає закон.

«Спеціально обладнані майданчики є на вул. Валовій – 8 місць; «Вернісажі» – 7; Стрийська-В.Великого – 10. Загалом є 25 місць.

Є відведені майданчики: вул. Коперника – 2 місця; вул. Словацького – 3; пл. Міцкевича – 3; вул. Костюшка – 2; вул. Чайковського – 4; пл. Маланюка – 2; вул. Гнатюка – 2; пр. Шевченка – 8; вул. Князя Романа – 2; вул. Січових Стрільців – 2; вул. А. Волошина – 1; вул. І.Григоровича – 1; вул. О. Герцена – 2; вул.О. Фредра – 1; вул. П. Ковжуна – 2; вул.С. Гавришкевича – 2; вул. С. Наливайка – 1; вул.Городоцька,83 – 4. Усього є 44 місця.

Фото Олександр Мазуренко
Фото Олександр Мазуренко

Тому загалом маємо 69 місць для паркування транспортних засобів осіб із інвалідністю, і всі вони відповідно ознаковані. Плата за паркування не стягується. Наші інженери фіксують інформацію про неправомірні паркування на таких місцях, і передають її  до патрульної поліції», - розповів Роман Познанський, директор ЛКП «Львівавтодор».

Водночас, зі слів в.о. начальника управління транспорту ЛМР Олега Партики, загалом по місту є облаштовано 302 паркомісця для осіб з інвалідністю, з них 68 паркомісця – у центральній частині Львова.

«У Львові є 155 майданчиків для паркування, і маємо обладнано 302 місця для осіб з інвалідністю. Це передбачено у договорах з операторами паркування, місця безкоштовні. Ми здійснюємо періодичні перевірки цих зон, якщо є порушення – даємо припис, і їх усувають», - зазначив Олег Партика, в.о. начальника управління транспорту ЛМР.

Як розповіли працівники патрульної поліції, впродовж жовтня-грудня 2017 року у Львові було евакуйовано 135 автомобілів, які були припарковані на місцях, призначених для осіб з інвалідністю, а також було винесено 600 постанов на порушників.

Варто зазначити, що за пропозицією Ярослава Грибальського, мерія звернеться з відповідними листами до власників платних парковок, щоб забезпечити належне паркування осіб з інвалідністю.

Додамо, що під час засідання комітету заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак наголосив, що  у Львові прийняли програму ремонту ліфтів, і першочергово ліфти ремонтуватимуть у тих будинках, в яких живуть люди з інвалідністю.

«Є програма по ліфтах, яку ми прийняли, і тут роботи не на один рік. Ремонт і відновлення ліфтів є дорогим, тому основними пріоритетом будуть ліфти в тих будинках, в яких живуть люди з інвалідністю», - зазначив Сергій Бабак, заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства.

Участь у засіданні комітету з доступності міського середовища взяли керівники різних структурних підрозділів Львівської міської ради, голови районних адміністрацій та представники громадських організацій.

Львівська міська рада

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар