У Львові навчали студентів-волонтерів як проводити аудит доступності виборчих дільниць

У Львові навчали студентів-волонтерів як проводити аудит доступності виборчих дільниць
22 Лютого 2019
Друкувати цю новину

Громадська організація «Реабілітація осіб з інвалідністю», в складі Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (International Foundation for Electoral Systems, IFES) реалізують у 2019 році проєкт «Забезпечення доступності виборів для людей з інвалідністю в Україні».

Метою проєкту є сприяння створення можливостей особам з інвалідністю продемонструвати свою громадянську позицію на рівні  з іншими громадянами шляхом реалізації своїх виборчих прав.

Одним із завдань проєкту є оцінювання фізичних бар’єрів, з якими зіштовхуються особи з інвалідністю на виборчих дільницях м. Києва, Львівської та Донецької областей.

Проєктом передбачається залучення студентів навчальних закладів, в якості волонтерів, для проведення спільно з особами з інвалідністю аудиту доступності об’єктів, на котрих буде розміщено виборчу дільницю.

Перед проведенням аудиту, 21 лютого, у Львові в приміщенні Навчально-реабілітаційного центру «Джерело» для студентів та активістів громадського руху людей з інвалідністю було проведено навчальний семінар «Методологія проведення аудиту доступності об’єктів виборчих дільниць, підготовка рекомендацій та планування стратегії змін на рівні регіону».

Учасники семінару отримали знання з наступних тем:

  • Інвалідність та суспільство. Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю – нові підходи до питань інвалідності та доступності.
  • Доступність антропогенного середовища — головна запорука дотримання громадянських прав осіб з інвалідністю.
  • Вимоги та стандарти доступного середовища для маломобільних груп населення.
  • Методика проведення аудитів доступності закладів громадського призначення.

Також учасники провели практичні заняття та провели аудит доступності прилеглої території, будівлі та приміщень НРЦ «Джерело».

У семінарі брали участь студенти Українського католицького університету, Львівського інституту економіки і туризму, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, а також представники організацій громадянського суспільства осіб з інвалідністю.

По закінченню семінару серед учасників було полідено виборчі дільниці (відповідно до попередньої домовленості організаторів заходу із адміністраціями обраних для обстеження об’єктів), на яких в період з 22 по 27 лютого буде проведено аудит доступності разом із представниками від цього закладу.

28 лютого учасники знову прийдуть в НРЦ «Джерело» на другу частину навчально-практичного заходу, де представлять і спільно обговорять результати своїх досліджень.

Нагадаємо, що в рамках проєкту до кінця лютого відбудеться оцінювання доступності 90 об’єктів, на яких розташовані виборчі дільниці в 3-х пілотних регіонах (Львівська, Донецька області та м. Київ).

Слідкуйте за нашими новинами.

Ця ініціатива реалізується Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України в рамках програми «Відповідальна та підзвітна політика в Україні», яка здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Будь-які думки, викладені у цьому матеріалі, належать автору і не обов’язково відображають погляди USAID та Уряду США.

 

Ярослав Грибальський,

Голова правління ГО “Реабілітація осіб з інвалідністю”

  Категорія: