У Харкові відбувся семінар з проблем реабілітація осіб з інвалідністю

У Харкові відбувся семінар з проблем реабілітація осіб з інвалідністю
17 Листопада 2015
Друкувати цю новину

12-14 листопада 2015 року у Харкові проходив всеукраїнський семінар «Реабілітація осіб з інвалідністю. Проблемні питання реалізації державної політики у сфері реабілітації осіб з інвалідністю на регіональному рівні», організований Всеукраїнським громадським об’єднанням «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України» та Харківською громадською організацією незрячих юристів.

У Харкові відбувся семінар з проблем реабілітація осіб з інвалідністю

Під час семінару були представлені напрацьовані експертами проєкти змін до нормативно-правових актів у сфері забезпечення життєдіяльності осіб з порушенням зору та обговорені питання:

  • реформи системи забезпечення осіб з інвалідністю засобами реабілітації, реабілітаційними послугами, а також помічниками та асистентами;
  • посилення впливу громадських організацій на проведення державної політики щодо сприяння індивідуальній мобільності незрячих з урахуванням досвіду організацій, які їх об’єднують;
  • правові аспекти, особливості судового захисту поновлення порушеного права на реабілітацію.

В роботі семінару взяли участь представники органів місцевого самоврядування, лідери та активісти громадських організацій людей з інвалідністю, а також провідні фахівці у сфері реабілітації.

Перед учасниками семінару виступила заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлана Олександрівна Горбунова-Рубан, яка поділилась досвідом вирішення проблем пов’язаних з соціальним захистом людей з інвалідністю у Харкові.

Представник департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації детально проінформував учасників семінару про державну політику забезпечення людей з інвалідністю технічними засобами реабілітації, а представник Харківського міського центру зайнятості проінформував учасників семінару про проблемні аспекти працевлаштування та трудової реабілітації осіб з інвалідністю.

Досвідом свої роботи з учасниками семінару поділились керівники харківських громадських організацій Москалець Сергій Дмитрович, Бутенко Валентина Антонівна та Лепетюк Олег Леонідович. Голова Координаційної ради Коаліції з протидії дискримінації в Україні Ясеновська Марія Едуардівна розповіла учасникам семінару про судову практику у справах пов’язаних з проявами дискримінації за ознакою інвалідності.

У Харкові відбувся семінар з проблем реабілітація осіб з інвалідністю

В роботі семінару взяли участь представники Українського товариства сліпих, зокрема, заступник голови Центрального правління Українського товариства сліпих Осадчий Олександр Михайлович, начальник Відділу реабілітаційної та оргмасової роботи Центрального правління УТОС Савченко Ольга Володимирівна, голова Львівської обласної організації УТОС Кукуруза Любов Дмитрівна, голова Дніпропетровської обласної організації УТОС Горбенко Василь Григорович та заступник голови Київської міської організації УТОС Романюк Віктор Володимирович.

Крім того учасники семінару відвідали Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс імені В. Г. Короленка в якому навчаються незрячі діти, де учасників семінару ознайомили з навчально-реабілітаційним процесом та провели для них невеличку екскурсію по закладу. Вихованці навчального закладу зустріли учасників семінару концертом під час якого продемонстрували свої вокальні та хореографічні таланти.

За результатами заходу учасники дійшли згоди щодо незадовільного стану забезпечення осіб з вадами зору засобами, які компенсують зір.

Враховуючи це учасники домовились спрямувати зусилля на проведення громадської експертизи стану забезпечення осіб з інвалідністю зору технічними засобами реабілітації. Після проведення експертизи направити рекомендації щодо змін у системі забезпечення технічними засобами реабілітації до Кабінету Міністрів України.

Крім того учасники звернули увагу на невиконане рішення суду  щодо зобов’язання Укрзалізниці забезпечити доступність офіційного сайту, у зв’язку з чим висловили ініціативу початку нового судового розгляду щодо забезпечення доступності послуги бронювання залізничних квитків людини з інвалідністюми зору.

Підводячи підсумки семінари учасники надали позитивну оцінку його організації та інформаційному наповненню, а також висловили побажання щодо необхідності проведення таких заходів в системі УТОС.

Власний кореспондент НАІУ

  Категорія: