У франківській міській лікарні зроблять універсальний дизайн за 150 тисяч гривень

У франківській міській лікарні зроблять універсальний дизайн за 150 тисяч гривень
6 Квітня 2018
Друкувати цю новину

У франківській міській лікарні зроблять універсальний дизайн за 150 тисяч гривень

Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня підписала угоду про співпрацю з Програмою розвитку ООН щодо доступності надання медичної допомоги людям з інвалідністю.

До Івано-Франківська завітали представники Спільної програми ООН, МОП, ВООЗ “Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю”. 

Координатор проєктів з питань реформ соціального сектор України Олена Іванова розповіла, що ЦМКЛ виграла грант для покращення умов у лікарні для маломобільних груп населення.

Мета цього гранту – впровадження принципів універсального дизайну – зробити все максимально зручним для всіх груп: люди з інвалідністю, травмовані, літні люди, вагітні жінки.

“Універсальний дизайн – це підхід, який розвивається в усьому світі і полягає у тому, щоб зробити приміщення, обладнання, послуги для всіх людей, без обмежень, без спеціального пристосування, тобто щоб все було настільки зручним, наскільки це можливо, для всіх людей”, – пояснила Олена Іванова.

У франківській міській лікарні зроблять універсальний дизайн за 150 тисяч гривень

На грант подали заявки 84 лікарні, з яких відібрали 9 і ще одну відберуть. ЦМКЛ потрапила до списку переможців, оскільки саме у цій лікарні вже є частково створені такі умови і є потенціал.

За словами Олени Іванової, франківська лікарня може стати зразковою для інших медзакладів України. У грантовій заявці ЦМКЛ запропонувала створити універсальний дизайн для людей з проблемами зору. У подальшому плануватиметься універсальний дизайн й для інших груп маломобільних людей.

На універсальний дизайн планують витратити 150 тисяч гривень. З них на 105 тисяч передбачене фінансування за грантом, а 45 тисяч профінансує сама лікарня.

Представники програми перебуватимуть у місті до жовтня, щоб контролювати процес реалізації грантових коштів. У цей же час разом з працівниками лікарні вирішать що ще можна поккращити у закладі, у тому числі без залучення жодних коштів.

Міський голова Руслан Марцінків нагадав, як два роки тому в Івано-Франківську чиновники пересіли на візки, щоб відчути, як почувають себе люди з обмеженими фізичними можливостями. Він зазначив, що неможливо вирішити усі проблеми, які є, при нинішньому фінансуванні.

“Робити такі кроки потрібно, особливо у закладах охорони здоров’я, куди людина йде чи їде, щоб отримати медичну допомогу чи консультацію… Важливо, щоб це було доступно”, – сказав мер.

Головний лікар Тарас Масляк подякував першочергово своїм колегам-медикам, завдяки чиїй праці лікарню вдається щороку покращувати, що дало можливість отримати новий грант.

“Такі проєкти це є насичення нашої лікарні фінансами. А фінанси – це є благополуччя, доступність і комфорт для різних пацієнтів… Це лікарня, в якій лікуються не тільки жителі міста, але ми всіх запрошуємо лікуватися в нас”, – зазначив Масляк.

***

Нагадаємо, перший етап Програми був впроваджений Програмою розвитку ООН в Україні спільно з Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Міжнародною організацією праці (МОП), Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з Міністерством соціальної політики України та Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України у період з грудня 2012р. по березень 2015р.

Метою першого етапу програми було сприяння застосуванню принципів доступності та універсального дизайну до об’єктів, середовища та процесів, призначених для загального публічного доступу, як засобів залучення та участі людей з інвалідністю в Україні. Другий етап Програми, що впроваджується ПРООН спільно з МОП та ВОЗ, у партнерстві з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України має на меті подальше сприяння застосуванню стандартів доступності та універсального дизайну, забезпечуючи сталий розвиток та поширення результатів, досягнутих під час першого етапу. Програма зосереджена на подоланні існуючих бар’єрів, що перешкоджають чи обмежують рівні можливості для людей з інвалідністю до послуг та об’єктів, а також гарантуванні того, що права людей з інвалідністю у сфері охорони здоров’я, навчання, зайнятості, надання публічних та соціальних послуг реалізовуються повною мірою щоденно.

За інформацією Курс

  Категорія: