Ти бачиш обмеженість кольорів, але не бачиш моє неповторне життя! Різні фарби – різні люди! Залиш чорно-білий фільтр – вдихни життя! Якого кольору твоя душа?

Ти бачиш обмеженість кольорів, але не бачиш моє неповторне життя! Різні фарби – різні люди! Залиш чорно-білий фільтр – вдихни життя! Якого кольору твоя душа?
12 Листопада 2019
Друкувати цю новину

Інформацію про семінар, який відбувся в Чернівцях, чомусь захотілося почати саме з цих фраз. Це гасла, які були висвітлені на Флешмобі «Не вір очам: життя не чорно-біле». Чи часто ми замислюємось над тим, чому інвалідність для більшості людей виглядає трагічною ситуацією?

На жаль, стереотипи, які заважають приймати жінок з інвалідністю як успішних, ділових, гарних господинь та коханих жінок, – ще існують. Тому вже вшосте в місті Чернівцях відбувся навчально-практичний семінар для жінок з інвалідністю «Сприяння реалізації прав жінок з інвалідністю на особистий ріст та творчий розвиток». Учасниці семінару – дівчата і жінки з різних областей України. Цього року до нас приїхали з Полтавської, Миколаївської, Львівської, Івано-Франківської, Донецької та Чернівецької областей.

Традиційно семінар розпочався діалогом з владою. Михайло Павлюк – в.о голови Чернівецької облдержадміністрації, заступник Чернівецького міського голови Олександр Паскар, директор Департаменту соціального захисту населення ЧОДА Віталій Савкін, заступниця директора Департаменту охорони здоров’я ЧОДА Марія Поліщук привітали учасниць, а згодом відповіли на їхні запитання.

Генеральний секретар Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Вікторія Назаренко, яка брала участь у семінарі, наголосила на тому, що громадським організаціям дуже важливо мати підтримку органів влади в реалізації їх програм.

Обговорювали з представниками влади різні аспекти забезпечення прав жінок з інвалідністю в Чернівецькій області.

Друга частина першого дня семінару була корисною та приємною. Щороку з нетерпінням учасниці семінару чекають лекцій від улюбленого лікаря Сергія Часовенка. Цього разу лекції були на такі теми:
«Особливості роботи сечовидільної системи при особливих станах організму»
«Профілактика та лікування захворювань нирок та сечовивідних шляхів»
«Хвороби, які починаються у голові»

Зважаючи на специфіку здоров’я людей з інвалідністю, такі лекції надзвичайно потрібні і, на жаль, дуже рідкісні. Тож ми поглинали кожне слово, записували та запитували. Слід відзначити, що з таким позитивним настроєм та легкістю подібні лекції вміє читати тільки Сергій Михайлович, який завжди нас підтримує та цікавиться нашою проблематикою.

А увечері була репетиція Флеш-мобу. Харизматичний хореограф Іван Величко вчив нас рухатися під пісню, яка вже перетворилася на гімн дівчат з інвалідністю.

На другий день семінару нас чекали в Школі Краси «SlavaStudio». В доступному, світлому та просторому приміщенні школи краси нас, як завжди, привітно зустріли і одразу взялися за роботу. Щоб підкреслити природну красу дівчат та додати шарму, майстри перукарі, візажисти творили шедеври та уважно працювали з кожною учасницею. Не менш цікавими були лекції в цій же школі краси про те, як правильно підбирати колір волосся, косметику та інші засоби. Ми відчували себе великою родиною у привітної та щирої людини з великим серцем Ярослави Малинської – директорки Школи Краси «SlavaStudio» , яка є нашим постійним партнером, а для мене за ці роки, стала рідною.

На двох низькопідлогових автобусах ми рушили на Центральну площу, де мав відбутися довгоочікуваний флеш-моб «Не вір очам: життя не чорно-біле». Нас там уже чекали студенти факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. Їх було так багато, що в душі стало тепло і радісно. «Ми не одні! У нас така підтримка! З ними нам не страшно!» – думки, які були в голові.

Відкрила флеш-моб наша прекрасна буковинська співачка Олеся Франків чудовою піснею про Україну. А наші дівчата в білих сорочках та светрах, немов лебідки, підтримали пісню, від якої аж мурашки по шкірі.

І ось розпочався флеш-моб « Не вір очам: життя не чорно біле». Учасники були одягнені в білий верх і чорний низ. Під відому пісню співачки Сіа ( яка до речі, теж має особливість) ми танцювали та ритмічно крутилися на колясках. Слова пісні(Я витримаю! Я стійка, велична, найпрекрасніша. Я не здамся! Ні! Ні! Ні!), яка вже стала гімном нашого жіночого семінару, пройшли через душу кожної учасниці, яка брала участь в акції.

Дуже важливим моментом були гасла, які виносили студенти. На обличчях молодих дівчат я побачила впевненість, силу і неоціненну підтримку молоді, яка творить наше майбутнє, яка буде працювати з людьми і допомагати їм. Це дуже круто! Я відчула підтримку кожної людини, яка прийшла на площу, і зрозуміла, що ми не одні.

Приємно, що з нами були і представники влади. Вони не говорили промов, вони просто стояли разом із студентами за нашими спинами, і ми відчували їх важливу для нас участь.

Сповнені позитивних емоцій та гарного бойового настрою, усі учасники семінару пішли до ресторану «Панська Гуральня», де відбулася фотосесія для дівчат і жінок з інвалідністю.
А щоб спілкуватися між фотографуванням було приємніше, власник ресторану пан Ромам Клічук пригостив нас чаєм , кавою. А турботлива керівниця ГО «Ділові Українські жінки Чернівецької області» Ліна Сімака заздалегідь потурбувалася про солодощі та смаколики для дівчат. Пані Ліна також є співорганізаторкою флеш-мобу.

 

Фотосесія пройшла весело і жваво. Фотографи , які відгукнулися знімати особливих моделей, виклалися на повну. Але нашим моделям хотілося ще і ще. Вони і після закінчення фотосесії робили знімки на свої гаджети. Адже в такому закладі , та ще й із гарними зачісками та макіяжем, хотілося зупинити мить.

Вечір другого дня семінару пройшов у теплому дружньому колі зі спогадами, словами подяки та щирими історіями в готелі «Буковина», де завжди затишно, привітно та на високому рівні.

Третій день жіночого семінару чекали з нетерпінням. Три серйозні тренери – Валентина Балахтар, психолог, докторка психологічних наук, Тетяна Шоліна, кандидатка педагогічних наук, та Наталя Коса, кандидатка психологічних наук, – влаштували нам мозковий штурм.

Тема тренінгу «Організуй себе». Цікаві тести надали можливість кожному подумати, що треба змінити в своєму житті, що додати, а що залишити так як є. Ми були вражені. Здавалося, що саме цього нам не вистачало.

Як не хотілося розходитися! Комусь від такої насиченої програми повертатися в чотири стіни – випробування. І тільки надія на те , що щось зміниться, що ходити на лекції про здоров’я, психологічні тренінги для жінок можна буде, коли захочеться, десь є в душі.
А наразі – недоступність транспорту, недоступність будівель, салонів краси, відсутність коштів, відсутність правової допомоги, інформації та інші обмеження не всім дають можливість реалізовувати своє право на життя.

Тому, ми, Національна Асамблея людей з інвалідністю України та Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю «Лідер», будемо проводити такі заходи, щоби привернути увагу керівництва місцевого та державного рівнів до проблем жінок з інвалідністю, щоб інформувати широке коло громадськості, жіночих та правозахисних громадських організацій про сприяння реалізації прав дівчат і жінок з інвалідністю, гарантованих Конвенцією ООН з прав осіб з інвалідністю, Конституцією та іншими державними та Міжнародними правовими актами. Наша мета – подолання психологічних стереотипів і формування нового позитивного погляду громадськості на жінок з інвалідністю.

Так і буде! 🇺🇦

Дякую усім, хто допомагав підтримував!

З подяками окремий пост тут 👇.https://www.facebook.com/vdobrydina/posts/3163929793679979

 

Валентина Добридіна, організаторка заходу,

голова Чернівецької обласної організації людей з інвалідністю «Лідер

  Категорія: