Тролейбус, який “говорить”

Тролейбус, який “говорить”
5 Жовтня 2015
Друкувати цю новину

Восени минулого року завдяки Національній Асамблеї Інвалідів України та Івано-Франківській організації незрячих жінок «Біла тростина» Миколаївська організація “Ліга осіб з інвалідністю ПОРА ”Перемогти себе” мала можливість відвідати семінар, де Київське ТОВ “Фонтек-С” на чолі з директором Сенченко Іваном Васильовичем представляли прилади, що допомагають людям з обмеженими можливостями орієнтуватися на місцевості. Вони встановлюються на транспорті і повідомляють напрямок маршруту. В Івано-Франківську вже мали можливість користуватись цим апаратом. Тому організація “Перемогти себе”, яка опікується людьми з різними нозологіями, вирішила що такий апарат має бути і в нас. Адже у нашому місті проживає значна кількість людей зі слабким зором. Вони потребують особливої уваги, але на жаль, умов для цього в Миколаєві поки що мало.

9 вересня відбулася презентація тролейбуса №2 (3007), який перевозить миколаївців через усе місто за маршрутом: мікрорайон «Намив» – залізничний вокзал. На нього встановили апарат “БасТон-02” з зовнішньою озвучкою для слабозорих людей. Тепер люди з порушенням зору можуть не просити допомоги в перехожих, а самі будуть чути, звідки і куди можна доїхати. Вартість такого апарату 1020 гривень. Для нашого міста ТОВ ”Фонтек-С” надало цей апарат на благодійній основі. Організація дуже вдячна директору ТОВ”Фонтек-С” Сенченко Івану Васильовичу, а також  Миколаївським міським трамвайно-тролейбусному управлінню та департаменту праці та соціального захисту населення за допомогу в установці звукового пристрою. Поки він єдиний у місті та організація “Перемогти себе” сподівається і буде працювати над тим, щоб по можливості озвучити весь рухомий склад.

«Немає більш сліпого, ніж той, хто не бажає бачити». Тому давайте спільними зусиллями зробимо життя наших громадян більш комфортним. Як зазначила наш представник Вікторія Акулова-Стульник: “Це для нас дуже важливо, тому що подібний апарат допомагає орієнтуватися в місті, бути більш спокійними, це приємно, коли є моменти призначені для соціальної адаптації ”

  Категорія: