Тренінг «Надання послуг з планування сім’ї і репродуктивного здоров’я жінкам з інвалідністю»

18 Березня 2015 Друкувати цю новину

imagesПрограма «Здоров'я жінок України» в рамках проєкту «Розширення доступу жінок з інвалідністю до послуг з планування сім'ї та репродуктивного здоров'я» проводить тренінг для медичних працівників «Надання послуг з планування сім'ї і репродуктивного здоров'я жінкам з інвалідністю». Тренінг відбудеться 6-9 квітня 2015 року у м. Вінниця. Партнером у проведенні тренінгу є ВГО «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України».

Мета тренінгу полягає у підвищенні обізнаності медичних працівників (лікарів та адміністраторів) щодо їх ролі та обов'язків при наданні якісних медичних послуг і забезпечення рівного доступу до таких послуг жінкам з інвалідністю (в т.ч. на жінкам, що пересуваються на інвалідних візках).

Тренінг проводитиме міжнародний експерт – лікар, фахівець з питань прав людей з інвалідністю, універсального дизайну і розробки політик, сприятливих для людей з інвалідністю Ольга Красюкова-Енс.

За даними ВООЗ (2011р.) понад 15% населення планети є людьми з інвалідністю. З роками цей відсоток збільшується і складає 40% для людей у віці 65 років і практично 100% при досягненні 80-го річного віку. Жінки з інвалідністю становлять значну частину цієї групи населення. У всьому світі люди з інвалідністю продовжують бути тією групою населення, яким приділяють найменше уваги з точки зору медичної допомоги та інших послуг.

Конвенція ООН про права людей з інвалідністю і ВООЗ надають необхідний інструментарій та визначають відповідальність медичних працівників, політиків і законодавців щодо подолання бар'єрів, які існують у багатьох країнах для надання людям з інвалідністю рівного доступу до якісного медичного обслуговування.

Жінки з інвалідністю мають такі ж проблеми зі здоров'ям, як і всі інші жінки. Проте нерідко медичні працівники бачать лише інвалідність і, як результат, більшість проблем, пов'язаних зі здоров'ям жінок з інвалідністю ігнорується, так само як і їх право на свободу вибору у прийнятті рішень.

Жінки з інвалідністю в усьому світі виокремлюють цілу низку проблем і потреб, що стосуються їхнього здоров'я, а саме: репродуктивне здоров'я (питання сексуальності, контроль народжуваності, народження дитини, примусова стерилізація,свобода вибору); насильство та приниження;використання репродуктивних технологій; бідність і соціальна незахищеність; доступ до соціальних та медичних послуг; приватність та незалежність. Якими будуть наші дії для задоволення цих потреб? Адже вони стосуються не лише цієї групи жінок, - це також і наші з вами потреби як лікарів, управлінців, освітян, зрештою просто громадян.

Ці та інші питання будуть обговорюватись на тренінгу. Тож, змінивши ставлення до інвалідності, отримавши нові знання та досвід, учасники тренінгу зможуть надавати якісніші медичні послуги жінкам з інвалідністю, цим самим роблячи свій внесок у поліпшення здоров'я та життя в цілому.

Контактні особи:

Карбовська Наталія,
nkarbowska@fprh-jsi.org.ua,
тел. 044-498-24-92

Лариса Байда,
bayda@naiu.org.ua,
тел. 044-279-61-82

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.