Світ на кінчиках пальців

12 Жовтня 2015 Друкувати цю новину

Всеукраїнське громадське об'єднання «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України» та Громадська організація «Харківський центр реабілітації молодих осіб з інвалідністю та членів їх сімей «Право вибору» провели у Харкові 9 – 11 жовтня Всеукраїнський семінар «Світ на кінчиках пальців» – з проблем забезпечення права незрячих дітей на отримання якісної інформації в доступній для них формі.

Світ на кінчиках пальців

Семінар був приурочений до Дня білої тростини, який щорічно відзначається 15 жовтня, починаючи з 1970 року.

Під час проведення семінару учасники мали можливість познайомитись з особливостями використання тифлографіки в ранньому та дошкільному віці, використанням тифлографіки в орієнтуванні в просторі, з технікою роботи з картами і тактильними малюнками.

Світ на кінчиках пальців

Польські колеги – Marek Jakubowski та Анна Марія Хойетська поділились своїм досвідом з використання засобів тифлографіки у навчанні незрячих дітей.

Учасники заходу відвідали цікаві майстер класи з виготовлення тактильної книги для маленьких незрячих дітей, вчилися "читати" тактильну карту, орієнтуватися у просторі.

Світ на кінчиках пальців

В рамках семінару, 9-23 жовтня у Чорнобильській історичній майстерні (приміщення «Союз Чорнобиль») відкрилась тактильна виставка робіт українського художника Сергія Поноченюка – це роботи живопису маслом, перекладені в дерево за допомогою різьби. Кожна робота супроводжується аудіо-коментарями. Кілька робіт були виконані у вигляді тактильних дерев'яних пазлів.

Також, під час заходу,  ВГО "Генерація Успішної Дії" було презентовано першу адміністративну рельєфно-графічну карту України, яка допоможе особам з порушеннями зору сформувати уявлення про Україну, її територію, адміністративний поділ, розташування відносно сусідніх країн, дізнатися, де знаходяться обласні центри, моря тощо.

Світ на кінчиках пальців

Світ на кінчиках пальців

Світ на кінчиках пальців

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.