Співпраця з Міністерством розвитку громад та територій України

19 Грудня 2019 Друкувати цю новину

У Міністерстві розвитку громад та територій, під час круглого столу «Ґендерний аудит доступності: розширення прав жінок з інвалідністю», відбулось обговорення актуальних питань щодо формування в умовах децентралізації інклюзивної політики та ґендерної рівності.

Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України та структурою ООН «Жінки в Україні» було презентовано методологію ґендерного аудиту доступності та можливості її впровадження в громадах, а також представлені рекомендацій щодо внесення змін до ДБН з урахуванням ґендерної специфіки.

Співпраця з Міністерством розвитку громад та територій України

За результатами обговорення представлених рекомендацій, методологій та розгляду апробаційного досвіду застосування ґендерного аудиту доступності на прикладі м. Краматорськ та Сєвєродонецьк, Мінрегіон спільно з структурою ООН Жінки в Україні та Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України розпочинають роботу щодо:

  • внесення змін до форми акту, складеного за результатами проведення планової (позапланової) перевірки (наказ Мінрегіону від 15.05.2012 № 240), в частині доповнення переліку питань щодо проведення заходу державного нагляду (контролю) питаннями ґендерної доступності;
  • впровадження форм обстеження об’єктів за їх функціональним призначенням з метою проведення моніторингу доступності об’єктів для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, у тому числі з урахуванням ґендерної специфіки.
  • проведення моніторингу та оцінки діяльності структурних підрозділів, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління Міністерства, та акціонерних товариств, повноваження з управління корпоративними правами держави щодо яких здійснює Мінрегіон, в частині забезпечення останніми безбар’єрного простору;
  • активізації роботи Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при Мінрегіоні;
  • впровадження періодичного навчання з питань проведення ґендерного аудиту доступності керівників структурних підрозділів Держархбудінспекцій, державних адміністрацій, представників комітетів доступності на місцях та сертифікованих експертів з питань технічного обстеження будівель і споруд.

За матеріалами Мінрегіону

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.