Схвалено Концепцію комунікації у сфері гендерної рівності

29 Вересня 2020
Друкувати цю новину

Набрало чинності розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції комунікації у сфері гендерної рівності» від 16 вересня 2020 р. № 1128-р.

Метою Концепції є покращення розуміння в суспільстві суті та завдань державної ґендерної політики та сприйняття її як невід’ємної складової демократичної та правової держави.

Необхідною умовою реалізації Концепції є доступність загальної стратегічної мети кампаній для сприйняття всіма основними заінтересованими сторонами, які працюють над просуванням ґендерної рівності та розширенням прав і можливостей жінок і чоловіків, в тому числі засобами масової інформації на національному, регіональному та місцевому рівні.

Досягнення мети Концепції здійснюється, зокрема, шляхом:

  • інформування цільових аудиторій та широкого загалу про ключові концепції гендерної рівності та механізм захисту прав жінок;
  • підвищення рівня розуміння українського та міжнародного законодавства, програм та політик, що сприяють гендерній рівності;
  • проведення інформаційно-просвітницьких та навчальних заходів, розроблення роз’яснень та рекомендацій для посадових осіб та інших суб’єктів щодо комунікації зі ЗМІ з питань гендерної рівності;
  • комунікаційної підтримки гендерного інтегрування в реформи;
  • активізації висвітлення тематики гендерної у ЗМІ та соціальних мережах;
  • обговорення тематики на публічних тематичних заходах;
  • висвітлення питань гендерної рівності на офіційних веб-сайтах органів державної влади тощо.

Реалізація Концепції розрахована на період до 2025 р. Конкретні заходи, їх виконавці та необхідні ресурси будуть розписані у Плані заходів з реалізації Концепції, який Міністерство культури та інформаційної політики має розробити та подати Уряду у тримісячний строк.

Джерело

Інформацію розміщено в рамках проєкту «Права жінок з інвалідністю: дія у розвитку», який реалізує ГС «ВГО « Національна Асамблея людей з інвалідністю України» за рахунок  коштів державного бюджету.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар