Звернення до громадськості. Проявіть свою громадянську позицію!

25 Грудня 2014
Друкувати цю новину

Ми обрали новий Парламент, новий Уряд зі сподіванням на виваженість та системність підходів щодо захисту прав громадян України, в т.ч. людей з інвалідністю. З розумінням ставлячись до складного економічного та соціального стану в країні, визнаючи пріоритетність державної політики у вирішені питань виходу із кризового стану, ми стурбовані та занепокоєні ситуацією, яка складається під час розробки та прийняття нових реформ в державі щодо осіб з інвалідністю, ветеранів, учасників бойових дій, інших категорій.

Так, 24 грудня 2014 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів та осіб з інвалідністю, на якому розглядалися законопроєкти «Про Державний бюджет України на 2015 рік», «Про внесення змін та визнаннями такими, що втратили чинність, деякі законодавчі акти України (реєстр. № 1577, розроблений Кабінетом Міністрів України) та інші, якими зокрема пропонується:

 • вилучити норми щодо безоплатного проїзду усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, залізничним транспортом приміського сполучення, автобусами приміських та міжміських маршрутів:

  – людини з інвалідністюм війни, учасникам бойових дій, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також особам, на яких поширюється чинність Закону «Про статус ветеранів війни та гарантії їм соціального захисту»,
  – людини з інвалідністюм, що передбачено Законом України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні та іншим категоріям осіб.

 • вилучити норми щодо безплатного проїзду один раз на рік чи два роки (в залежності від статусу) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом для:

  – всіх категорій ветеранів війни
  – осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною
  – всіх категорій колишніх в’язнів
  – осіб з інвалідністю
  – ветеранів військової служби (за винятком учасників АТО)

 • вилучити норми щодо компенсації вартості проїзду до санаторно-курортного закладу і назад:

  – людини з інвалідністюм війни
  – особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, особливі трудові заслуги

 • вилучити норми щодо вступу поза конкурсом до вищих та професійно-технічних навчальних закладів України (замінено на вступ на конкурсній основі відповідно до здібностей) для всіх категорій осіб з числа передбачених законами України «Про статус ветеранів війни та гарантії їм соціального захисту», «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та «Про підвищення престижності шахтарської праці»
 • Визначити, що всі пільги (безплатне одержання ліків, знижка квартирної плати, знижка плати за комунальні послуги, знижка вартості палива для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення, позачергове користування всіма послугами зв’язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів тощо) всім категоріям осіб надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’і в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку визначеному Кабінетом Міністрів України (1705 гривень на сьогодні).

Пропонується набуття чинності цього закону з 01 січня 2015 року.

Представники Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України взяли участь в обговоренні даного законопроєкту та висловили категоричну позицію щодо недопущення прийняття Верховною Радою України даного законопроєкту.

Сьогодні, 25.12.1014 року наші обранці – народні депутати України будуть голосувати за ліквідацію пільг для самих соціально незахищених.

Натомість, не пропонується жодних інших механізмів для адресної підтримки осіб з інвалідністю, ветеранів, учасників бойових дій!

Звертаємось до всіх громадян проявіть свою громадянську позицію: звертайтесь до народних депутатів України, яких Ви обрали, до керівників фракцій політичних партій у Верховній Раді України – вимагайте недопущення прийняття таких реформ!

Захистимо свої права!

ВГО «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України»

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар