Семінар «Громадський моніторинг дотримання прав переселенців з інвалідністю – користувачів психіатричної допомоги»

Семінар «Громадський моніторинг дотримання прав переселенців з інвалідністю – користувачів психіатричної допомоги»
25 Листопада 2015
Друкувати цю новину

Національна Асамблея осіб з інвалідністю України (НАІУ) спільно з Всеукраїнською громадською організацією осіб з інвалідністю користувачів психіатричної допомоги «ЮЗЕР» провели 16-18 листопада 2015 року в м. Вінниця семінар «Громадський моніторинг дотримання прав переселенців з інвалідністю – користувачів психіатричної допомоги».

Під час заходу відбулось обговорення методики та сутності громадського моніторингу дотримання прав переселенців, які мають інвалідність та користуються психіатричною допомогою.

Трагедія на Сході України змусила десятки тисяч людей залишити свої домівки і переселитись в інші області України. Серед переселенців особливою групою є користувачі психіатричної допомоги та інваліди. В суспільстві вони і так потерпають від порушення своїх  прав, стигматизації, неможливості задовольнити свої потреби. Тепер до звичних проблем додалось потреба адаптуватись до нового оточення, отримання медичної допомоги та необхідного лікування. В цій проблемі є три аспекти:

  1. Становище користувачів психіатричної допомоги та осіб з інвалідністю, які залишились на території,контрольованій терористами, або щойно звільненій.
  2. Становище користувачів психіатричної допомоги та осіб з інвалідністю, які знаходять в території, близькій до зони АТО.
  3. Становище переселенців – користувачів психіатричної допомоги та осіб з інвалідністю в інших областях України.

Саме ці та інші проблем стали головною темою семінару «Громадський моніторинг дотримання прав переселенців з інвалідністю – користувачів психіатричної допомоги».

  Категорія: