Рушійна сила жіночності

Рушійна сила жіночності
15 Листопада 2016
Друкувати цю новину

Три насичені дні, наповнені цікавою інформацією, важливими переговорами з представниками влади, корисними порадами від лікаря, позитивними тренінгами від психолога і неймовірним показом краси – промайнули, як уві сні.

Рушійна сила жіночності

Організовуючи семінар «Сприяння реалізації прав жінок з інвалідністю на особистий зріст та творчий розвиток» намагалася наповнити кожну хвилину чимось незабутнім. Гадаю, що вдалося! Розповім і вам як все було.

День перший.

Відкриття семінару. В конференц-залі готелю «Буковина» зібралися представники влади: голова Чернівецької міської ради Олексій Каспрук, заступник голови – керівник апарату Чернівецької ОДА Олег Стецевич,  в.о. директора Департаменту соцзахисту Півень Ю.Й., заступник начальника управління – начальник відділу організації лікувально-профілактичної роботи  та охорони здоров’я дітей і матерів управління організації та розвитку  лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Любов Крикливець, заст. директора обласного відділення фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Євлахов В.І..

 Для того, щоб розповісти владі про проблематику з якою зіштовхуються жінки з інвалідністю я підготувала презентацію, в якій намагалась донести інформацію про порушення наших прав. Представила також і позитивні моменти, які відбулися в Чернівецькій області завдяки спільній роботі між владою та Чернівецькою обласною ГО осіб з інвалідністю-візочників «Лідер». Завдяки минулорічному семінару в Чернівцях було придбано два гінекологічних крісла в кабінети жіночих консультацій. Ми раді, що Олексій Каспрук виконав свою обіцянку і не тільки лише з цього питання. Так працювати з владою приємно.

Далі був діалог з владою. Питання про  архітектурну недоступність будівлі Чернівецької обласної державної адміністрації порушується на таких засіданнях вже не вперше. А рішення, на жаль,  не видно. Якщо чесно, то дуже засмучують відповіді чиновників: «Ми до вас вийдемо/спустимося», «Прийдемо до вас додому», «У нас є доступний вхід з боку», «Ви маєте зрозуміти і нас»….  Скільки ще нам треба доводити, що ми маємо ПРАВО, що ми –  ЛЮДИ? Були в діалозі й інші питання: про відновлення роботи обласного Комітету доступності, про забезпечення засобами гігієни, про обладнання світлофорів звуковими сигналами, про проїзд в транспорті та інше. Дякували за почуті в минулому році питання. За забезпечення  багатофункціональними гінекологічними кріслами жіночі консультації у м. Чернівці. Та висловили потребу в забезпеченні такими кріслами і кабінети в районах області. Діалог тривав більше двох годин і здавалося, що питання, які потребують вирішення нескінчені. Вирішили усе викласти в резолюції, яка буде складена жінками.

З великим нетерпінням чекали жінки цілий рік зустрічі з лікарем загальної практики сімейної медицини С. М. Часовенко.  Лекцій було дві: «Вплив раціонального харчування на осіб з інвалідністю» та «Краса, здоров’я та гормональна перебудова жіночого організму». Це було цікаво і корисно. Завдяки лекціям С. Часовенко жінки почали слідкувати за проявами свого організму. Жінки консультуються з ним тому, що Сергій Михайлович, той лікар, який  цікавиться і знає відповіді на питання, що стосуються специфіки  саме осіб з інвалідністю.

Під час семінару, як і обіцяла, завітала на захід директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Оксана Андрієць. Розповідала про робочу поїздку в Хорватію та вислухала зауваження учасниць семінару щодо реалізації їх прав.

А для делегації жінок, учасниць семінару, в цей час був організований прямий ефір в студії ДТРК «Буковина» де говорили про права жінок з інвалідністю, про їх особистий зріст та творчий розвиток. Завершився день приємною дискусією подруг, які скучили одна  за одною, в затишному холі готелю «Буковина».

Рушійна сила жіночності

День другий.

Цей день залишився в пам’яті, як яскрава кольорова казка з українськими та італійськими піснями.

Школа краси «SlavaStudio» давно вже стала для нас гостинною хатою де працюють чарівниці, феї, які творять красу і роблять жінок щасливими. Другий день семінару продовжувався в школі, яка знаходиться на вулиці Гайдара 9-А. Сценарій був настільки насиченим, здавалося, що часу не стане, щоб все втілити в програму. Спочатку професіонали творили зачіски, макіяж та стиль. Коли дівчата в різноманітних сукнях з елементами національних костюмів зайшли в зал, прикрашений багатьма кольоровими кульками, то все навкруги засяяло від квітів на сорочках та віночках, очей жінок та щирих усмішок. Фотосесія «Краса в унікальності» від Богдана Малинського надала впевненості та підняла настрій тим, хто, можливо, трохи соромився. Чудові фото! Унікальні! Але – це ще не все. Це тільки початок.

Веселий та позитивний конферансьє Василь Бешлеу розпочав головну частину дня. Оголошував покази Чернівецьких дизайнерів одягу, співав італійські пісні та кружляв у танці з партнеркою на колясці.

Справжній, щирий фурор в залі створила заслужена артистка України Ірина Стиць, подарувавши присутнім українські пісні, що були виконані від душі.

А головною родзинкою був інтеграційний показ «Рушійна сила жіночності». Моделі в колясках разом з моделями без інвалідності дефілювали залом, довівши, що цей показ є вагомим аргументом і незаперечним доказом, що фізичні обмеження не є перешкодою в успішному розвитку особистості та реалізації  жінки в усіх сферах життя. Завершився сценарій даруванням квітів від магазину «Квіти Буковини» м. Сторожинець.

За кожну мить і професійну організацію цього дня краси ми від душі вдячні господині закладу в якому проходило дійство – Ярославі Малинській. Людині, з добрим серцем та щирою душею, яка доклала чимало зусиль, щоб кожна учасниця відчула себе впевнено   і комфортно.

На двох низкопольних автобусах, з масою вражень та емоцій, учасниці поїхали до готелю «Буковина» де провели  не запланований флешмоб. Створивши коло та взявшись за руки жінки злилися в молитві до Бога. Дякували Йому за життя, хліб та воду. Просили мир для України, здоров’я та щастя усім людям. І полетіли в небо різнокольорові кульки, щоб донести молитву до небес. Завершився другий день дружньою вечерею, за якою лунали побажання та пісні. Розігравши лотерею, учасники отримали подарунки від групи «Подаруй усмішку» з Італії, які з любов’ю та турботою відправила Оксана Гаденко.

День третій.

З нетерпінням чекали тренінгу від Валентини Балахтар, психолога, кандидата педагогічних наук кафедри соціальної роботи та соціального управління факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, яка провела тренінг «Твоя щаслива доля: шлях до себе». Дуже приємно було відчути небайдужість та тепло побажань від студентів, які завітали на тренінг разом з Валентиною Балахтар. Вони принесли з собою ангелочків та подарували їх присутнім, які додали радості та тепла в серця дівчат.

Семінар завершився. І, як завжди, не хотілося розлучатися. Ще довго в холі готелю  «Буковина», який  привітно прийняв нас, лунав сміх дівчат та розмови про чудові  моменти, прожиті  під час семінару «Сприяння реалізації прав жінок з інвалідністю на особистий зріст та творчий розвиток».

Жодний захід не відбувається без слів подяки. Ми  щиро дякуємо:

ВГО «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України»

Чернівецькій облдержадміністрації,

Чернівецькій міській раді,

КЦ «Турбота»,

Школі краси ««SlavaStudio»,

Групі «Подаруй усмішку»  Італія,

Готелю «Буковина»,

Ресторану «Чернівці»,

Заслуженій артистці України Ірині Стиць,

Конферансьє Василю Бешлеу,

Модельній агенції ShowTime,

Дизайнеру одягу Любомирі Зайцевій,

Дизайн студії Аліни Гурей,

Ателье «Тайстра»,

Дизайнеру одягу Наталії Пілат

Багатопрофільному ліцею № 4,

ТМ «Веселе свято».

За інформаційну підтримку:

Офіційний сайт Чернівецької ОДА,

 ДТРК «Буковина»,

 Телеканал «Чернівці»,

 Телеканал «ТВА»,

Інформаційне агентство «АСС»,

Міжнародному громадському руху «АЛАТРА».

Дякуємо Вам жінки та дівчата за те, що ви сильні, оптимістичні, мудрі, мужні та прекрасні!

Валентина Добридіна

Відгуки учасників:

Оксана Сорокіна, Луганська область..

Семинар понравился своей многоплановостью. Прежде всего, порадовала теплая обстановка, высокий уровень организации, профессионализм докладчиков, лекторов, прекрасный раздаточный материал.

Обсуждение значимых для нас проблем помогает осознать, насколько важна и интересна может быть твоя, Валечка, ежедневная работа.

Приятно, что не стоим на месте, а движемся вперёд! ))

Я на позитиве от того, что на этом пути я не одна, а рядом не случайные люди…

Эмоции, испытанные на семинаре, помогают преодолевать трудности повседневной текучки.

Спасибо за ваш личный рост, энтузиазм, самоотдачу, за организаторский талант, за детальную продуманность всех аспектов. Спасибо за приглашение!

Желаю всем нам энергии, вдохновения, свершений , ярких дней, не терять вкуса жизни и дорожить семьей!

Станіслав Николаевич, м. Чернівці

Дійсно супер Семінар,багато теплих приємних посмішок, Здоровья всім, добра тепла любові ,Божого благословіння всім.. А особлива подяка організаторам і друзям,які допомогли Вам у проведені такого грандіозного семінару,який залишить багато емоцій у багатьох сердцях присутніх. Дякую Многая літ і Подальших успіхів й звичайно Божої допомоги.

Наталя Курило, м. Львів

Ваша праця дуже важлива! Бажаю рясних і добрих результатів, багато сил і натхнення!

Любов Свіріденко, м. Чернівці

Сьогодні закінчився семінар “Сприяння реалізації прав жінок з інвалідністю на особистий зріст та творчий розвиток”. Хто і що повіз додому у своєму серці, поклав до скриньки своїх знань… про це ще довго буде мерехтіти у стрічці новин на ФБ. Безмежно вдячні Національній Асамблеї осіб з інвалідністю України і в першу чергу Валентина Добридіна, Ярослава Малинська. Дякуємо за чудову атмосферу спілкування, семінар був повчальним і змістовним. За затишок готелю “Буковина”, смачне харчування в ресторані “Чернівці”, за виконання чудових пісень, неймовірних показів мод… за те, що втілюєте наші мрії в реальність! Ви всі чудові і просто неймовірні. Низький ВАМ за це уклін і рясних Божих благословінь на подальші справи.

+ Фото

  Категорія: