Результати канадсько-українського проєкту передадуть владі для впровадження інклюзивної освіти на Львівщині

22 Березня 2013
Друкувати цю новину

21 березня в готелі «Дністер» відбувся круглий стілна тему: «Впровадження інклюзивної освіти у Львівській області: подальші кроки спільної діяльності учасників канадсько-українського проєкту «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні». Про це повідомили організатори.

Круглий стіл пройшов у рамках завершення на Львівщині канадсько-українського проєкту «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні», який п’ять років працював у нашій області. До роботи за круглим столом були запрошені освітяни, науковці, представники громадського сектору, батьки дітей з особливими потребами наступні питання:

Як розповів представник Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України у Львівській області, координатор Канадсько-українського проєкту «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні» у Львівському регіоні Ярослав Грибальський, учасники круглого столу обговорили роль психолого-медико-педагогічної консультації (ПМПК) у впровадженні інклюзії, місце інклюзивного ресурсного центру в системі освіти дітей з особливими потребами, а також питання міжвідомчої співпраці: механізми координації, обміну інформацією, підтримки і використання баз даних.

Під час дискусій особливо наголошували на забезпеченні умов для успішної інклюзії в школах і дошкільних закладах, на підтримці сімей, на підготовці спеціалістів та необхідності ставлення суспільства на користь інклюзії. Йшлося також і такі елементи інклюзії, як доступність та транспортне забезпечення.

Як розповів Ярослав Грибальський, за результатами круглого столубуде сформована резолюція, котру передадуть керівництву м.Львова та області з метою впровадження напрацьованого Проєктом досвіду в освітні програми Львова та Львівщини.

Довідка.

Організатори круглого столу: Canadian Centre on Disability Studies — Канадський центр вивчення інвалідності; Національна Асамблея осіб з інвалідністю України; Львівське обласне відділення Українського фонду «Реабілітація осіб з інвалідністю»; Департамент освіти і науки Львівської облдержадміністрації; Управління освіти Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

FigaroUA 

  Категорія: