Раннє втручання збільшує шанси дітей в реалізації свого потенціалу

23 Березня 2018 Друкувати цю новину

21 березня 2018 р. м. Ужгород Громадською організацією «Товариство захисту осіб з інвалідністю «Надія» в партнерстві з БО «Комітет медичної допомоги Закарпаття» та відділенням раннього втручання (РВ) обласного центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю та дітей осіб з інвалідністю  відбулась лекція для студентів Факультет здоров'я та фізичного виховання ДВНЗ "УжНУ" на тему «Раннє втручання збільшує шанси дітей в реалізації свого потенціалу».

Лекція проводилась в рамках грантового проєкту «Діалог батьків та фахівців задля ефективного просування РВ в Закарпатській обл.», що впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС) в межах та як невід’ємна частина спільного Проєкту HealthProm (Великобританія), ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ) «Збільшення здібностей громадських організацій, керованих батьками, підтримувати забезпечення реформ, спрямованих на права і потреби дітей з інвалідністю раннього віку в Україні».

Під час лекції учасники змогли ознайомитись з філософією раннього втручання (РВ), практикою надання послуг РВ в Україні, існуючим досвідом його просування в Україні. В межах відзначення міжнародного Дня людей з синдромом Дауна учасників ознайомлено з інформацією про людей, що мають трисомію за 21 хромосомою – генетичною аномалією, яку спричинює присутність додаткової хромосоми у 21 парі, їх життя та його особливості.

 

«Сьогодні я тут говорю зі студентами голосом сотень батьків – активістів, що просувають послугу раннього втручання по всій Україні. Я стала спочатку громадським діячем, потім спеціалістом, а тепер учасником Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання в Україні» тому, що я впевнена в її неабиякому значенні. Так склалося, що ми не отримали послуги РВ, бо тоді її в Україні ще не надавали. Але я переконана, що рання діагностика та раннє втручання дуже важливі для соціалізації та налагодження умов життя як дитини, так і родини», - поділилася враженнями Ольга Принцовська, мати дитини з інвалідністю.

Ольга Принцовська

 

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.