Прес-конференція: “Люди з інвалідністю про “нічні” рішення Верховної Ради 28 грудня 2014 року щодо їхніх прав”

12 Лютого 2015 Друкувати цю новину

middle_e367d2795cbc1a39cd5c078039b95acf9 лютого об 11.00 відбулася  прес-конференція тему: "Люди з інвалідністю про "нічні" рішення Верховної Ради 28 грудня 2014 року щодо їхніх прав". (Зала 1)

Організатор: Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич.

Учасники: Валерій Сушкевич - Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю; представники громадських організацій осіб з інвалідністю України; люди з інвалідністю.

Підсумкові матеріали:

Гроші на протези воїнам АТО можуть бути розкрадені - Сушкевич

Державні кошти, виділені на протезування людей з інвалідністю, у тому числі військових АТО, можуть бути розкрадені.

Таку думку висловив уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич під час прес-конференції в Укрінформі, передає кореспондент агентства.

«За моїм прогнозом, зараз є загроза щодо розкрадання коштів на протезування осіб з інвалідністю, у тому числі воїнів АТО.  І я на цю тему окремо хотів би переговорити після відповідних консультацій з Міністерством соціальної політики», - сказав Сушкевич.

За його словами, навколо цих грошей вже «розпочалася підозріла метушня». «Я відчуваю, що ці кошти будуть «рвати» деякі фірми і деякі лобісти», - додав він.

Водночас уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю сподівається на те, що міністр соціальної політики Павло Розенко не допустить такого розвитку подій. "Я хотів би відзначити дужу принципову позицію міністра соцполітики Розенка, який, на мою думку, робить усе можливе, щоб це відбулося цільовим чином по всім коштам, які стосуються людей з інвалідністю», - підкреслив Сушкевич.

Пільги на проїзд у осіб з інвалідністю забирати не можна - Сушкевич

Прийнятий парламентом 28 грудня 2014 року Закон «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» має зовсім інший зміст, аніж той, який обговорювався перед ухваленням.

Про це Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич заявив на  прес-конференції в Укрінформі, передає кореспондент агентства.

«Не можна залишати людей з інвалідністю безправними під час війни. Народні депутати за це не голосували. Прошу повернути законодавство так, як передбачено було  голосуванням 28 грудня вночі.  Це принцип, це довіра людей до того, що говорить влада у парламенті, до народних депутатів», - сказав Сушкевич.

За його словами, під час розгляду цього проєкту документа, на якому був присутній Прем`єр-міністр Арсеній Яценюк, було чітко заявлено позицію уряду та парламенту - до 1 червня пільговий проїзд для осіб з інвалідністю залишається без змін. Але в результаті отримали редакцію закону, де низка преференцій на проїзд для осіб з інвалідністю скасована. «Я заявляю офіційно, в законодавстві України зовсім інша редакція, яка позбавила усі категорії осіб з інвалідністю проїзду в міжміському транспорті, а також є неоднозначність 11 пункту прикінцевих положень цього закону, яка фактично позбавляє третю групу інвалідності преференцій на проїзд. Є й інші спірні моменти», - наголосив Уповноважений Президента.

Він сподівається, що така ситуація виникла через певні технічні проблеми. «Я свідомий, що можна якось списати на технічні негаразди, на помилки секретаріатів, працівників Верховної Ради, уряду, що щось не так записали у цьому законі», - підкреслив Сушкевич.

Уповноважений Глави держави вже звернувся до Голови Верховної Ради та Прем`єр-міністра з проханням привести законодавство у відповідність до того, за що голосували народні депутати.  «Я хотів би щоб уряд і парламент усвідомили, що це треба поправити терміново», - підкреслив він.

Відео з прес-конференції:

Укрінформ

написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.