Право на освіту

Право на освіту
18 Липня 2012
Друкувати цю новину

Право на освітуЦього року вступну кампанію подовжено до кінця липня. Зважаючи на величезні труднощі, які змушені долати чимало абітурієнтів з різними нозологіями у нашій країні, ми вирішили присвятити цю сторінку саме праву кожної людини на обрану нею освіту. Інтереси окремої особи знову повністю співпадають з інтересами всього суспільства та держави — освіта надає людині з інвалідністю більші можливості стати повноправним членом в усіх сферах життя. Тому розуміння основ власного права на здобуття гідного майбутнього є необхідним для кожної людини незалежно від її фізичних особливостей.

Сьогодні ведучою стратегією політики багатьох країн можна вважати науково обґрунтоване та доведене практикою твердження що «економічно доцільним є здійснення інвестиції в людський капітал скрізь, де це можливо, замість прямого інвестування в соціальне обслуговування». Відповідно до цієї стратегії інклюзія осіб з інвалідністю в суспільство розглядаються як стратегічний напрям соціального інвестування для майбутнього.

Насамперед, питання соціальної інклюзії повинні знайти своє відображення у сфері освітньої політики, тому що освітня система є віддзеркаленням стану суспільства и одночасно важливим засобом його перебудови.

Мета освітньої інклюзії полягає у ліквідації соціальної ізоляції (виключення), яка є наслідком негативного відношення до різноманітності. Відправною точкою цього поняття є переконання, що освіта є одним з основоположних прав людини і основою для більш справедливого суспільства. На міжнародній конференції ООН з питань освіти, науки і культури «Інклюзивна освіта: шлях у майбутнє» відмічалося:

«Запровадження інклюзії в освітній сфері є не другорядним, а центральним питанням для забезпечення високоякісної освіти і створення більш інклюзивних суспільств… Освіта широкого розглядається як засіб розвитку людського капіталу, підвищення економічних показників, посилення індивідуальної спроможності й розширення меж вибору задля використання свобод громадянства. Освіта сприяє розвитку здатності особи або групи осіб приймати власні рішення та, більше, ніж будь-коли раніше, творити свою долю. Крім того, освіта є важливим засобом подолання виключення для дорослих та дітей, збільшуючи їхню спроможність отримувати можли­вості для більш повноцінної участі в житті своїх громад».

Інклюзія – це політика і процес, які забезпечують повну участь усім членам суспільства в усіх сферах життєдіяльності.

Прес-служба НАІУ

Без Бар’єрів № 14 (92)

  Категорія: