Права людини жінок і дівчат з інвалідністю: короткий посібник з міжсекторального підходу через реалізацію CEDAW і CRPD в Україні

19 Червня 2019 Друкувати цю новину

В Україні жінки з інвалідністю стикаються з проблемою доступу до медичних послуг, забезпечення репродуктивного здоров’я, захисту від домашнього насильства, низької мобільності через непристосовану інфраструктуру міст, низьку економічну та соціальну активність. Вони рідко беруть участь в ухваленні рішень на законодавчому та виконавчому рівнях влади.

Задля сприяння повної участі жінок та дівчат з інвалідністю у всіх процесах, UN Women Ukraine в партнерстві з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України розробили посібник.

Він призначений для полегшення роботи жінок з інвалідністю, суб'єктів громадянського суспільства, в тому числі організацій жінок і дівчаток з інвалідністю, та інших партнерів для реалізації міжнародних та національних зобов'язань щодо забезпечення гендерної рівності за допомогою ініціатив, які враховують гендерні аспекти і пов'язаних з інвалідністю.

Керівництво направлено на сприяння розумінню взаємозв'язку прав людини і містить практичні рекомендації щодо здійснення та моніторингу здійснення Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW) та Конвенції про права осіб з інвалідністю (КПІ). Крім того, в ньому наводяться приклади ініціатив з урахуванням гендерних факторів і інвалідності.

Читайте та завантажуйте українську версію та англійську версію посібника.

 

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.