ПРООН надала підтримку в організації Першої Міжнародної Конференції щодо ринку праці в Україні
Понад 20 років ПРООН працює в Україні, щоб подолати бідність, зменшити нерівність і підвищити рівень життя. У відповідь на економічну, соціальну та гуманітарну ситуацію, що склалася в Україні, ПРООН постійно розширює свою діяльність для забезпечення сталого розвитку.
«Конфлікт у Східній Україні продовжує негативно впливати на країну, що створює несприятливі умови для збереження робочих місць. Розуміючи потреби уразливих груп, Програма розвитку ООН тісно співпрацює з Міністерством соціальної політики України, Державною службою зайнятості та іншими партнерами щодо надання можливостей працевлаштування та перекваліфікації людям з інвалідністю, особам старшого віку, молоді, а віднедавна – і внутрішньо переміщеним особам та демобілізованим учасникам збройного конфлікту та їх сім’ям», – підкреслив Янтомас Хіемстра (Janthomas Hiemstra), директор ПРООН під час міжнародної конференції «Ринок праці в Україні: Європейський вимір».
Міжнародна конференція, що відбулася 25 червня 2015 року в Києві, організована Державною службою зайнятості України спільно з Міністерством соціальної політики за підтримки Програми розвитку ООН, Фонду Фрідріха Еберта в Україні та МОП. Основна мета конференція – забезпечення розуміння кращих практик та трендів на глобальному, регіональному та національному ринках праці шляхом встановлення платформи для обміну знаннями і досвідом між іноземними та українськими установами. Кінцева ціль конференції полягає у зміцненні потенціалу державних установ та соціальних партнерів для вирішення поточних проблем на ринку праці України, а також для оцінки перспектив розвитку політики в галузі зайнятості в Україні та внесення істотних змін в законодавство, керуючись кращими європейськими практиками.
У ході конференції фахівець ПРООН з питань зайнятості зі Стамбульського регіонального офісу Весна Дзутеска-Бішева поділилися позитивним досвідом щодо політики зайнятості та державних програм в Балканських країнах: «За два десятиліття Балканські країни стикнулися з серйозними проблемами у сфері зайнятості. Однією з причин є також невідповідність навичок: 25% вакансій не може бути заповнена з цієї причини. Державна політика зайнятості була галузевою і, перш за все, спрямованою на розвиток навичок, з презумпцією, що бізнес буде створювати робочі місця і наймати кваліфікованих працівників. Однак такий підхід призвів до зростання безробіття. Нові підходи щодо формування політики зайнятості в Балканських країнах передбачають цілісність та відповідність з політикою соціального захисту та інклюзії, освіти, регіонального розвитку, управління природними ресурсами і зниження ризику стихійних лих. Для підтримки даного підходу ПРООН було сформовано команди з напрацювання рішень (Development Solutions Teams), до яких входять експерти з різних сфер, як-от з питань зайнятості, соціального захисту та інклюзії, зеленої економіки, управління, нерівності, розвитку територій та гендеру. Ці команди надають підтримку країнам у розробці та реалізації програм зайнятості, розвитку продуктів і платформ для обміну досвідом та передовою практикою».
Зважаючи на низький рівень зайнятості молоді в Україні, ПРООН було запущено проєкт «Зміцнення національної спроможності для ефективного розвитку молоді та відповіді на епідемію ВІЛ/СНІДу в Україні» у 2014 році. Як пояснює Віра Профазі, керівник проєкту ПРООН, в ході конференції: «У сьогоднішніх мінливих умовах ринку праці і зменшення безпеки зайнятості, дедалі важливішим стає для молодих людей ретельно підійти до вибору освіти й професії та усвідомити наслідки такого вибору для свого майбутнього. На сьогодні велика кількість молодих людей стикаються з серйозними труднощами виходу на ринок праці. Одна з причин для таких несприятливих результатів на ринку праці полягає в недостатній роботі щодо профорієнтації на рівні шкіл та університетів, а також відсутність сучасних інтернет-ресурсів щодо вибору кар’єрного шляху та професійної реалізації. Портали з профорієнтації для молоді дуже популярні на Заході, однак вони не існують в Україні. У відповідь на цей виклик ПРООН у співпраці з Міністерством у справах молоді та спорту України розробили веб-сайт для старшокласників – www.mycareer.org.ua. Сайт покликаний допомогти молодим людям у виборі кар’єри».
Інші зусилля ПРООН в плані підтримки зайнятості в Україні, включають в себе, але не обмежуються такими проєктами:
Аліна Стеценко