Підготовка до парламентський слухань щодо дотримання прав ВПО

Підготовка до парламентський слухань щодо дотримання прав ВПО
4 Лютого 2016
Друкувати цю новину

Підготовка до парламентський слухань щодо дотримання прав ВПОНаразі триває підготовка до парламентських слухань на тему: “Стан дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України та на території, не контрольованій українською владою в зоні проведення антитерористичної операції”, які відбудуться 17 лютого 2016 року згідно з Постановою ВРУ № 853 від 8 грудня 2015 року.

В Комітеті ВРУ з прав людини відбуваються робочі наради стосовно підготовки до проведення парламентських слухань щодо стану дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, в яких приймають участь громадські організації Луганської та Донецької областей, які намагаються відстоювати права своєї категорії громадян.

Громадські організації мають надію, що ці парламентські слухання допоможуть підвищити  обізнаність суспільства щодо цієї проблематики та є можливістю для людей, яких це безпосередньо стосується, виступити з парламентської трибуни, розповісти про те, що їх турбує, зробити це без посередників. Люди прагнуть обговорити реальні проблеми, та, головне, щоб рекомендації не залишилися на папері.

Голова Комітету Григорій Немиря наголосив на важливості нормативно-правової (для визначення прогалин та конфліктних норм у зазначеній сфері), інституційної (ефективні механізми реалізації законодавства) складової слухань та питань, які стосуються співпраці з міжнародними та українськими неурядовими організаціями.

Серед пропозицій громадських організацій Луганської  та Донецької областей: обговорення під час парламентських слухань пакету законопроєктів, необхідних для забезпечення реалізації державної програми з адаптації внутрішньо переміщених осіб; необхідність створення єдиного органу, який би опікувався переселенцями, та на внесенні змін до Державного Бюджету України для фінансування програми соціальної адаптації переселенців; запропоновано обговорити План дій до Стратегії з прав людини під час слухань та зробити оцінку та моніторинг законодавства у цій сфері; необхідність обговорення питання забезпечення виборчих прав зазначених категорій громадян України під час парламентських слухань.

Звісно, що категорія людей з інвалідністю ВПО має найбільші проблеми стосовно пристосованого житла, забезпечення ліками, медикаментами, освітою; на сьогодні втрачено майже всі можливості працевлаштування;  численними зверненнями люди з інвалідністю говорять про не можливість відвідати рідні міста, причиною чому є складнощі часто більше ніж добових черг, в яких людина з інвалідністю не може навіть вийти з авто; говорять про те, що в Луганській області є лише піший перехід, не можливий для людей з інвалідністю.

Громадські організації інвалідів Луганської та Донецької областей підкреслюють велику підтримку Уповноваженого Президента по правам людей з інвалідністю ВР України Валерія Сушкевича, який надає всебічної допомоги громадянам з інвалідністю, їх родинам, в цей важкий час та Національної Асамблеї інвалідів України.

В Луганській області підтримку у вирішенні проблем адаптації, психологічної та правової підтримки дітям та молоді з інвалідністю та їх родинам, надається Управлінням молоді та спорту ЛОДА.

Тетяна Баранцова

  Категорія: