Онлайн навчання для членів виборчих комісій з питань організації допомоги особам з інвалідністю під час місцевих виборів на Івано-Франківщині

Онлайн навчання для членів виборчих комісій з питань організації допомоги особам з інвалідністю під час місцевих виборів на Івано-Франківщині
16 Жовтня 2020
Друкувати цю новину

13 жовтня під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Світлани Онищук відбулося онлайн навчання для членів виборчих комісій з питань організації допомоги особам з інвалідністю щодо реалізації ними права на вибори під час місцевих виборів 25 жовтня цього року, в якому брав участь представник НАІУ в Івано-Франківській області, голова громадської організації “СЛІД” Микола Макар.

Розпочинаючи навчальний семінар, Світлана Онищук зазначила: «Відповідно до офіційних статистичних даних в Україні 2,7 млн осіб з інвалідністю або 6,3 відсотків від усього населення нашої країни.  Фактично кожен десятий  виборець — людина з інвалідністю. Тому дотримання прав виборців з інвалідністю та тих, які належать до маломобільних груп населення, створення відповідних умов доступності є інструментом ефективної̈ роботи з різними групами виборцями. Виборчі дільниці повинні бути облаштовані так, щоб ці громадяни почували себе захищено та реалізували свої виборчі права».

Також посадовиця наголосила, що члени виборчих комісій повинні налагодити комунікацію та узгодити роботу із людьми з обмеженими можливостями задля забезпечення доступної та безбар’єрної участі цих громадян у політичному житті країни, адже право голосу має кожен і необхідно докласти максимум зусиль щодо забезпечення цього права.

Йшлося про облаштування архітектурно доступних виборчих дільниць для осіб з інвалідністю та маломобільних груп, вирішення актуальних проблем щодо дотримання їхніх виборчих прав під час цьогорічних  місцевих  виборів, законодавчі та психологічні особливості роботи членів виборчих дільниць з ними та створення необхідних умов, при яких виборча дільниця є доступною для цих громадян.

За матеріалами Офісу децентралізації Івано-Франківської ОДА

#НАІУ #Вибори_2020 #Твій_готос_Твій_вибір

Інформацію розміщено в рамках проєкту «Підвищення громадянської активності людей з інвалідністю під час місцевих виборів 2020 р.», який реалізує ГС «ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» за рахунок  коштів державного бюджету.

 

 

 

 

  Категорія: